از کار افتادن دکمه پاسخ به دیدگاه های وردپرس

از مشکلاتی که ممکن است برای یک سایت وردپرس اتفاق بیافتد، از کار افتادن دکمه پاسخ به دیدگاه های وردپرس است. به این معنا که کاربران سایت دیگر قادر نیستند تا به دیدگاه های همدیگر پاسخ دهند و تنها می توانند به حالت عادی دیدگاه ارسال کنند. به روز رسانیِ وردپرس به خودیِ خود سبب بروز این مشکل نشده است! یعنی این مشکل از وردپرس نیست و طبق بررسی هایی که انجام شده، مشاهده شده که دلیل اصلی بروز این مشکل افزونه های وردپرس هستند. و احتمال اینکه افزونه Yoast SEO عامل اصلی بروز این ایراد باشد هم بیشتر است. پس مقصر اصلی را همین جا خدمت شما معرفی می کنیم!

از کار افتادن دکمه پاسخ به دیدگاه های وردپرس

از کار افتادن دکمه پاسخ به دیدگاه های وردپرس

قابلیت پاسخ به دیدگاه های وردپرس

وردپرس یک متغیر با نام replytocom دارد که این اجازه را به طراح سایت و کاربران آن می دهد تا بدون استفاده از جاوا اسکریپت بتوانند به دیدگاه های دیگران پاسخ دهند. یعنی حتی اگر هم جاوا اسکریپت در مرورگر غیر فعال باشد، بازدید کننده اگر روی دکمه پاسخ به یک دیدگاه کلیک کند، جعبهٔ ارسال پاسخ دیدگاه برای وی ظاهر خواهد شد و می تواند پاسخ دیدگاه خودش را ارسال کند.

قابلیت پاسخ به دیدگاه های وردپرس

پاسخ به دیدگاه های وردپرس

چرا Yoast باعث غیر فعال شدن پاسخ به دیدگاه ها می شود؟

در حالت عادی ساختار پیوندهای پاسخ به دیدگاه در وردپرس به این صورت هستند:

http://example.com/your-post/?replytocom=2#respond

که از نظر سئو دیده شده موتور جستجو این ساختار پیوندها را به صورت یک صفحهٔ جداگانه تشخیص می دهد. به عبارت ساده، گوگل فکر می کند که به تعداد دیدگاهی که تا به الان نوشته شده، شما صفحهٔ مشابه با نشانی های متفاوت دارید؛ یعنی همان محتوای تکراری، که گوگل از آن متنفر است!

یک آموزش جذاب دیگه!  فعال سازی دیباگ وردپرس

اما وقتی که قابلیت replytocom توسط افزونه ای مثل Yoast SEO غیر فعال می شود، ساختار پیوندهای پاسخ به این شکل در خواهد آمد:

http://example.com/your-post/#comment-<number>

این ساختار کاملاً بهینه از نظر سئو است. در نسخه های پیشین افزونه Yoast SEO اینکه replytocom فعال یا غیر فعال باشد، کاملاً دست خود مدیر سایت و استفاده کننده از افزونه بود. اما الان به صورت اجباری برای تمامی سایت هایی که از این افزونه سئو سازی استفاده می کنند فعال شده!

پس اگر بخش دیدگاه های سایت شما از جاوا اسکریپت برای پاسخ به دیدگاه های دیگران استفاده نکند، عملاً پاسخ دادن به دیدگاه ها غیر فعال می شود.

راه حل چیست؟

راه حل این است که قالب سایت تان را ویرایش کنید. قالب شما باید از جاوا اسکریپت برای پاسخ به دیدگاه های دیگران استفاده کند. اگر این کار از خودتان ساخته نیست، بهتر است از یک طراح سایت کمک بگیرید. یا از یک قالب دیگر روی سایت خود استفاده کنید.

البته یک کار دیگر هم می توان انجام داد. از افزونه های مدیریت کامل بخش دیدگاه ها مثل افزونه wpDiscuz استفاده کنید. این افزونه بخش دیدگاه های سایت را کاملاً بازنویسی می کند و این امکان را برای سایت شما پیشرفته تر از حالت عادی می نماید. در ضمن تمامی کارهای توسعه و کدنویسی سایت شما را هم بر عهده می گیرد.

یک آموزش جذاب دیگه!  حالت دیباگ چیست ؟

جمع بندی

پس الان باید مطلع شده باشید که از کار افتادن دکمه پاسخ به دیدگاه های وردپرس مربوط به افزونه هایی است که متغیر replytocom را در وردپرس غیر فعال می کنند. که یکی از این افزونه ها Yoast SEO است. که از این دست افزونه ها هم زیاد است. شما باید قالب سایت خودتان را طوری ویرایش کنید که از جاوا اسکریپت برای قابلیت پاسخ به دیدگاه ها استفاده شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.