تنظیمات Yoast SEO را همیشه مجدد بررسی کنید!

برای سئوی سایت چیزی بدتر از این نیست که تنظیمات حساس سایت مدام تغییر کند! حالا این تغییر می تواند به دست مدیر سایت و آگاهانه انجام شود. یا اینکه به صورت خودکار به واسطۀ نصب و حذف افزونه های مختلف و یا حتی به روز رسانی افزونه های موجود صورت پذیرد. در مورد وردپرس باید هشیار بود که افزونه هایی که روی سایت ما نصب می شوند، می توانند تغییرات زیادی را اعمال کنند و ما باید روی آنها کنترل کاملی داشته باشیم. از جملۀ این افزونه ها Yoast SEO است که خود برای بهینه سازی سایت استفاده می شود. اما همین افزونه دیده شده که صدمات جبران ناپذیری به سایت قادر است وارد کند. راجع به این موضوع در ادامه بیشتر خواهید خواند.

تنظیمات Yoast SEO را همیشه مجدد بررسی کنید

تنظیمات Yoast SEO را همیشه مجدد بررسی کنید

یکی از افزونه هایی که کاربران میلیونی دارد، افزونه Yoast SEO است. این افزونه از سرعت به روز رسانی بالایی هم برخوردار است. به طوری که حتی دیده شده در یک هفته چندین بار بروز می شود! البته که به روز شدن یک افزونه نشان از پویایی آن دارد. اما یک دلیل دیگر آن می تواند رفع ایرادات زیادی باشد که در نسخه های قبلی پدیدار شده است!

یک آموزش جذاب دیگه!  آموزش Yoast SEO قسمت ۱۲ RSS

طبق تجربۀ ما دیده شده که بعد از چندین به روز رسانی Yoast SEO تنظیمات سایت تغییر کرده است. مخصوصاً اینکه Yoast SEO از نظر رابط کاربری و ایجاد تغییرات در بخش های مختلف آن از نظر ظاهری، بسیار فعال است. حتماً برای شما هم اتفاق افتاده که بعد از به روز کردن این افزونه باید مدت زمانی را صرف آشنایی با رابط کاربری جدید کنید! چون مثلاً یک گزینه که قبلاً در جای خاصی قرار داشت را دیگر نمی توانید بیابید.

تغییرات خود به خودیِ تنظیمات Yoast SEO در طی به روز شدن های متوالی، موردی است که توسط وردپرس کارهای بسیاری دیده شده. حتی همین چند وقت پیش بود که یک مقاله راجع به این داستان در یکی از سایت های وردپرسی دیگر هم مشاهده کردم. پس مطمئن شدم که این تغییر ناخواسته فقط برای سایت ما نبوده است.

به عنوان یک پیشنهاد خیلی مهم، اگر خواسته باشید همچنان از افزونه Yoast SEO برای سئو کردن سایت و نوشته های آن استفاده کنید، بعد از هر به روز رسانی افزونه حتماً زمانی را صرف مرور تنظیمات آن کنید. خیلی از مواقع مثلاً فهرست کردن و نمایش بخش هایی از سایت را در موتورهای جستجو، که قبلاً مسدود کرده بودید، الان می بینید که از حالت مسدودی خارج شده! اگر به خوب یا بد بودن آن کاری نداشته باشیم، همین تغییرات ناخواسته می تواند صدمات زیادی را به سایت وارد کند.

یک آموزش جذاب دیگه!  آموزش Yoast SEO قسمت ۷ متای دیگر صفحات

به هر حال اگر خواسته باشیم یک سایت حرفه ای و فعال داشته باشیم، هیچ وقت نباید چشم مان را از روی آن برداریم. همیشه باید در نظرمان باشد و بررسی های دوره ای ادامه داشته باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.