چطور شناسه نوشته در وردپرس را پیدا کنیم؟

زمانی که وردپرس قصد یک کار اجرایی روی محتوایی مثل نوشته، برگه، یا رسانه ای را داشته باشد، با مشخصه ای که به آن محتوا اختصاص داده این کار را انجام می دهد. در زمان افزودن هر نوع محتوایی این شناسه که به ID هم معروف است، به آن اختصاص داده می شود. حالا بعد از آن اگر قصد ویرایش، درج یا حذف آن محتوا وجود داشته باشد، با آن شناسه انجام می شود. در مواقعی ممکن است ما نیاز داشته باشیم شناسۀ یک نوشته از بین نوشته های سایت را بیابیم. در مواردی ممکن است برای درج محتوای خاصی در برخی از نوشته ها برای بازدید کنندگان، نیاز به شناسۀ آن نوشته داشته باشیم. در کل در این مقاله طریقه پیدا کردن شناسه یا ID نوشته را خدمت شما شرح می دهیم. هر چند که برای یافتن ID دیگر انواع محتوا از طریق پیشخوان وردپرس هم به کارتان خواهد آمد.

چطور شناسه نوشته در وردپرس را پیدا کنیم

چطور شناسه نوشته در وردپرس را پیدا کنیم ؟

شناسه نوشته وردپرس چیست؟

شناسه همان ID است و در اصل یک عدد است که به هر کدام از محتوای تازه افزوده شده به سایت داده می شود. این کار به واسطۀ خود وردپرس انجام می شود و مراحل آن کاملاً خودکار است. هر محتوا یک شناسۀ یکتا دارد که تا به حال به محتوای دیگری این شناسه داده نشده است. در زمان هایی مثل دریافت آن محتوا از پایگاه داده، یا ایجاد تغییراتی در آن نوع محتوا، نیاز است که شناسه ابتدا مشخص شود. حال وردپرس می تواند کارهای مد نظر را روی آن انجام دهد.

یک آموزش جذاب دیگه!  حذف خودکار نوشته های زباله دان وردپرس

در خیلی از مواقع زمانی که ما با پیشخوان وردپرس کار می کنیم، نیازی نیست تا به صورت دستی شناسۀ یک نوشته یا حتی رسانه ای را به دست آوریم. اما در مواقعی کم و بیش ممکن است نیاز مان به این سمت هم سوق پیدا کند. بنابراین در این مقاله علاوه بر اینکه توضیح دادیم که شناسۀ نوشته چیست، حالا به نحوۀ به دست آوردن شناسۀ یک نوشتۀ به خصوص هم اشاره خواهیم کرد.

دریافت شناسه از روی نشانی صفحه

از ساده ترین روش ها برای پیدا کردن شناسه نوشته، بدون اینکه خواسته باشیم از ابزارهای جانبی مثل افزونه ها استفاده کنیم، این است که در صفحۀ همه‌ی نوشته‌ها، اشاره گر را روی عنوان هر کدام از نوشته هایی که قصد دریافت شناسۀ آن را داریم ببریم و در پایین مرورگر، جایی که نشانی صفحۀ مقصد را نشان می دهد، عددی که بعد از عبارت post وجود دارد، همان ID یا شناسۀ نوشته است. در تصویر زیر این عدد که ۶۷ می باشد، کاملاً مشخص است.

یافتن ID نوشته در صفحه همه نوشته ها

یافتن ID نوشته در صفحه همه نوشته ها

زمانی هم که وارد صفحۀ ویرایش یک نوشته می رویم، این عدد دقیقاً در نوار نشانی بالای مرورگر وجود دارد که از همان جا مستقیماً بدون کار خاصی میتوانیم شناسۀ نوشته را برداریم.

از این روش برای یافتن شناسۀ نوشته، برگه، رسانه از قبیل عکس و فیلم و صوت و … می توانیم استفاده کنیم. بهترین کار این است که همان اشاره گر را روی عنوان محتوای مد نظر خود ببریم و از روی نشانی صفحۀ مقصد شناسه را دریافت کنیم.

یک آموزش جذاب دیگه!  جلسه ۲۸ : افزودن نوشته در وردپرس قسمت دوم

دریافت شناسه نوشته با افزونه

اما اگر به دنبال یک راه حل ساده تر برای پیدا کردن ID نوشته در وردپرس هستید، استفاده از افزونه به شما توصیه می کنم. در این رابطه افزونه ای با عنوان Show Ids وجود دارد که با نصب و فعال سازی آن، شناسۀ هر نوشته در ستونی با همین نام، در جدول همه‌ی نوشته‌ها نمایش داده می شود. در این صورت ID همۀ نوشته ها یا حتی برگه ها و رسانه ها با یک نگاه قابل حصول است. این قابلیت نمایش شناسه ها به این شیوه در نسخه های قدیمیِ وردپرس وجود داشته که در نسخه های جدید حذف شود.

نمایش ID نوشته ها با افزونه Show IDs by 99 Robots

نمایش ID نوشته ها با افزونه Show IDs by 99 Robots

البته به غیر از این افزونه، افزونه های دیگری هم برای نمایش ID محتوا در وردپرس وجود دارد. از جملۀ آنها Show IDs by Echo Plugins است که اگر عبارت Show Ids را در صفحۀ افزودن افزونۀ جدید جستجو کنید، حتماً با یک فهرست کاملی از چنین افزونه هایی روبرو خواهید شد. ما هم در مقالات دیگر آنها را به طور کاملتر خدمت شما معرفی خواهیم کرد.

این بود از آموزش طریقه پیدا کردن شناسه نوشته در وردپرس که در برخی اوقات نیاز پیدا می کردیم که چنین کاری را انجام دهیم. همچنان با WPTutorial.ir همراه ما باشید.

۱۳۹۷/۰۵/۱۴

کار با وردپرس
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.