غیرفعال کردن ذخیره رونوشت ها در وردپرس

همین که ما در وردپرس شروع به نوشتن نوشته در صفحهٔ افزودن می‌کنیم، وردپرس به صورت خودکار شروع به ذخیرهٔ رونوشت های مختلف از همان نوشته می‌نماید. رونوشت‌ها ذخیره سازی های خودکار از نوشته های وردپرس هستند که برای مقایسه و برگردانی نوشته به حالت‌های قبل و بعد استفاده میشه. مثلاً فرض کنید در حال نوشتن یک مقاله هستید. در مرحله‌ای از نوشتن یک قسمت از متن رو پاک می‌کنید و ادامهٔ ماجرا رو می‌نویسید. فردای همان روز، تصمیم می‌گیرید که همون متنی که دیروز نوشتید و حذفش کردید رو دوباره بازیابی کنید. میتونید به قسمت رونوشت های نوشته وارد بشید و همون متنی یا بندی که حذفش کردید رو به راحتی پیداش کنید. در این قسمت از صفحهٔ نوشتهٔ وردپرس، تمامی تغییرات به صورت جدولی نشون داده میشن.

غیرفعال کردن ذخیره رونوشت ها در وردپرس

تعداد رونوشت‌هایی که برای نوشته‌های وردپرس ذخیره میشه بی نهایته. یعنی حدی برای اون در نظر گرفته نمیشه. به تعداد هر رونوشت هم یک رکورد توی پایگاه داده وردپرس ساخته میشه که در مجموع سبب افزایش حجم پایگاه داده میشه. شاید شما هم مثل من خیلی از این امکان رونوشت ها استفاده نمی کنید. پس بهتره که یا غیرفعالش کنید، یا تعداد کل رونوشت هایی که برای هر نوشته ساخته میشه رو محدود کنید. حالا در این نوشته به شما یاد میدیم که چطور کل رونوشت ها رو توی وردپرس غیرفعال کنید که کار خیلی سختی نیست.

یک آموزش جذاب دیگه!  تنظیم ذخیره سازی خودکار نوشته های وردپرس

غیرفعال کردن ذخیره رونوشت ها

اول سند پیکربندی وردپرس wp-config.php رو باز کنید. خط That’s all, stop editing! Happy blogging رو پیداش کنید. دقیقاً ما قبل همین خط کد زیر رو قرار بدید و سند رو ذخیره کنید.

define( 'WP_POST_REVISIONS', false );

محدود کردن ذخیره رونوشت ها

حالا اگر خواسته باشید این قابلیت رو غیرفعال نکنید و فقط تعداد رونوشت‌ها رو محدود کنید،‌ به صورت زیر از کد بالا استفاده کنید.

 define( 'WP_POST_REVISIONS', 3 ); 

که فقط وردپرس تا سه تا رونوشت برای هر نوشته نگه میداره.

تغییر فاصلهٔ زمانی ذخیرهٔ رونوشت

برای اینکه خواسته باشید فقط فاصلهٔ زمانی ذخیرهٔ رونوشت‌ها را تنظیم کنید، از کد زیر در سند wp-config.php می‌توانید استفاده کنید.

define('AUTOSAVE_INTERVAL', 86400);

غیرفعال کردن از طریق سند functions.php قالب

یکی دیگر از روش‌های غیرفعال کردن قابلیت رونوشت‌ها در وردپرس، استفاده از یک Action در سند توابع وردپرس است. این سند functions.php نام دارد و باید درون پوشهٔ پوستهٔ فعال وردپرس شما باشد. پس آن را باز کنید و کدهای زیر را در انتهای آن قرار دهید.

add_action( 'admin_init', 'disable_autosave' );
 function disable_autosave() {
 wp_deregister_script( 'autosave' );
 }

دقت داشته باشید که وقتی در این مقاله صحبت از روش‌های مختلف غیرفعال کردن ذخیره رونوشت ها داریم، تنها کافی است از یکی از این روش‌ها استفاده کنید. نیازی نیست همهٔ آنها را به کار ببرید!

یک آموزش جذاب دیگه!  بالا بردن سرعت سایت وردپرس

امیدوارم که با این ترفند هم لذت برده باشید که نتیجهٔ کلی بهینه سازی وردپرس و بالا رفتن سرعت سایت خواهد بود. موفق باشید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.