جلسه ۲۷ : افزودن نوشته در وردپرس قسمت اول

وارد مبحث نوشته‌ها در وردپرس می‌شویم. از مهم‌ترین ساختارهای انتشار محتوا در وردپرس، نوشته‌ها هستند. نوشته‌ها صفحاتی در سایت‌اند که توسط زمان، دسته، برچسب و نویسنده گروه بندی می‌شوند و به ترتیب تاریخ انتشار به نمایش گذاشته می‌شوند. نوشته‌ها سایت را بیشتر شبیه به وبلاگ می‌کنند. وبلاگی که نوشته‌های آن به ترتیب انتشار زمانی، مرتب می‌شوند و کاربر می‌تواند از بین آنها یکی را انتخاب کرده و وارد همان صفحه از نوشته شده و کل آن را مطالعه نماید.

در وردپرس گروه صفحات نوشته‌ها مختص همین کارند. البته ما در این جلسه و جلسهٔ بعدی راجع به صفحهٔ «افزودن نوشته» بحث خواهیم کرد، شامل گزینه‌های مختلف برای تعیین ساختار یک نوشته به جهت انتشار در سایت است. صفحهٔ افزودن نوشته از جعبه‌ها و گزینه‌های تنظیماتی زیادی تشکیل شده. ولی مهم‌ترین آن جعبهٔ ویرایشگری است که در وسط صفحه وجود داشته و برای وارد کردن متن نوشته کاربرد دارد.

البته در نسخه‌های جدید وردپرس ما ویرایشگر گوتنبرگ را داریم. ولی در این ویدیو روی همان ویرایشگر قدیمی (کلاسیک) وردپرس کار خواهیم کرد. البته ما ویدیوهای کار با ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس را هم در سایت منتشر کردیم. به جهت تکمیل این مبحث، حتماً آنها را هم تماشا کنید.

یک آموزش جذاب دیگه!  جلسه ۲۹ : مدیریت نوشته های وردپرس
۱۳۹۸/۰۹/۲۱

کار با وردپرس
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.