امکانات اضافه وردپرس را برای بهبود سئو غیر فعال کنید

یکی از ایرادهایی که مختصصان و منتقدان به وردپرس وارد می کنند، این است که وردپرس را یک اسکریپت سنگین معرفی می کنند و اظهار می کنند که همانطور که یک سایت حرفه ای شامل بخش های پیشرفته از این امکانات استفاده می‌کند، برای یک سایت ساده که دارای بخش های حرفه ای هم نیست، همان امکانات بارگذاری و اصطلاحاً Load می شود. این امر باعث کاهش سرعت نمایش صفحات سایت به بازدید کنندگان سایت می شود. همانطور که این ایراد تا حدی می‌تواند وارد باشد، اما باید به این موضوع هم دقت کرد که وردپرس امکان خاموش یا روشن کردن هر کدام از قابلیت ها و امکاناتش را به کاربرانش داده است. به عبارت دیگر وردپرس به اندازه کافی امکان سفارشی سازی دارد که نباید نگران این موضوع بود.

امکانات اضافه وردپرس را برای بهبود سئو غیر فعال کنید

امکانات اضافه وردپرس را برای بهبود سئو غیر فعال کنید

بله؛ باید دانست که وردپرس دارای قابلیت های پیشرفتۀ زیادی است و ممکن است هر سایتی از بیشتر آنها استفاده نکند. در حالی که درون تمامی صفحات سایت لود می شود. همین امر باعث کاهش سرعت سایت می شود. در زمان هایی که از آن امکان درون صفحات سایت استفاده میشود، می توان هزینه استفاده از آن امکان را کاهش اندکی از سرعت سایت دانست. اما در حالتی که یک سایت ساده با وردپرس ساخته می شود، غیر فعال کردن تمامی امکانات بلا استفاده در نهایت سبب بهبود SEO سایت خواهد شد.

یک آموزش جذاب دیگه!  بررسی سرعت صفحات سایت با Developer Tools در گوگل کروم

به عنوان مثال همانطور که می دانید وردپرس از Gravatar پشتیبانی می کند. این سرویس یک سامانۀ مدیریت تصاویر نمایۀ شخصی است که به هر نشانی ایمیل اختصاص می دهد و زمانی که هر کسی با یک نشانی ایمیل دیدگاه یا متنی را در جایی ارسال می کند که از Gravatar پشتیبانی می کند (مثل سایت های وردپرس)، تصویر نمایۀ وی هم در کنار دیدگاهش نشان داده می شود.

شما از قسمت تنظیمات > گفت‌وگو میتوانید تعیین کنید که آیا از گراواتار استفاده بشود یا خیر. اگر فعال باشد که هیچ. اما اگر غیر فعالش کنید، امکان دارد هنوز اسکریپت ها و فایل هایی درون صفحات سایت شما لود شوند که مربوط به همان نمایش گراواتار ها هستند و اگر این فایل ها لود نشوند، نه تنها هیچ مشکلی برای سایت ایجاد نمی کنند. بلکه باعث بهبود سرعت بارگذاری صفحات سایت هم خواهد شد.

قابلیت XML-RPC یا pingback و trackback و دیگر قابلیت های وردپرس را هم در نظر بگیرید. اگر از هر کدام از آنها استفاده نمی کنید، حتی از نظر امنیتی هم بهتر است آنها را در کل از روی سایت تان غیر فعال کنید.

برای غیر فعال کردن هر کدام از این امکانات معمولاً باید به روش خاصی عمل کنید. مثلاً ممکن است نیاز باشد تا یک خط کد را درون سند wp-config.php قرار دهید. یا اینکه به صفحه تنظیمات مخفی وردپرس بروید. برای غیر فعال کردن هر کدام از آنها کافی است جستجویی را برای یافتن مقاله غیر فعال کردن آن در سایت ما انجام دهید.

یک آموزش جذاب دیگه!  چطور متوجه شویم که LSCache روی سایت ما فعال است؟

اما یک روش خیلی خیلی ساده تر هم وجود دارد و آن چیزی نیست جز استفاده از یک افزونه راحت که تمامی امکانات بلا استفادۀ سایت شما را غیر فعال می کند. اسم این افزونه WP Disable است که نام آن در مخزن وردپرس Reduce HTTP Requests, Disable Emojis & Disable Embeds, Speedup WooCommerce نوشته شده است. این افزونه یک تنظیمات ساده و مناسب دارد که با کمترین زمان میتوانید تمامی آن قابلیت هایی که از آنها استفاده نمی کنید را غیر فعال کنید. و بعد از آن یک بررسی بکنید و ببینید که سرعت سایت شما چقدر بهبود یافته است. این بررسی را حتماً با استفاده از سرویس های سنجش سرعت سایت انجام مثل gtmetrix.com انجام دهید که توضیحات آن در سایت منتشر شده است.

پس همانطور که دیدید افزونه WP Disable یک راهکار ساده و رایگان برای امن کردن و سئو کردن هر چه بیشتر سایت وردپرس، به سبب افزایش سرعت بارگذاری صفحات سایت بود. با دیگر ترفندهای افزایش سرعت سایت همراه با WPTutorial.ir باشید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.