تنظیمات مخفی وردپرس

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید یک صفحه در پیشخوان وردپرس به صورت مخفی شده قرار دارد تا هر کسی نتواند به گزینه های آن دست بزند! این صفحه، صفحۀ تنظیمات پیشرفته سایت وردپرس است که در این صفحه تمامی گزینه های تنظیماتی سایت و حتی افزونه ها و پوسته ها هم جای گرفته است. به عنوان مدیر سایت باید از وجود چنین صفحه ای آگاه باشید. اما این دست زدن به این صفحه چیزی نیست که نیاز هر روز شما باشد. به همین دلیل هم هست که مخفی شده است. مخصوصاً اینکه انجام تنظیمات سایت از این طریق بسیار حساس هم هست.

تنظیمات مخفی وردپرس

تنظیمات مخفی وردپرس

عکس بالا قسمتی از صفحۀ تنظیمات پیشرفته وردپرس را نشان می دهد که برای رفتن به این صفحه کافی است به نشانی زیر از سایت خود بروید:

http://yourblog.ir/wp-admin/options.php

به جای yourblog.ir هم باید نشانی دامنه خود را وارد کنید. اگر وارد حساب خود شده باشید که نیازی به کار خاص دیگری نیست. اما اگر وارد پیشخوان نشده باشید، باید نام کاربری و رمز عبور خود را هم وارد کنید.

این صفحه شامل تمامی گزینه های تنظیمیِ سایت وردپرسی شماست. برخی از این گزینه ها از جاهای دیگر پیشخوان، مخصوصاً گروه صفحات تنظیمات هم قابل تنظیم هستند. اما برخی تنظیمات درون صفحه تنظیمات پیشرفته وردپرس ممکن است اجازۀ ویرایشش داده نشده باشد. تمامی موارد موجود در این صفحه همان رکوردهای موجود در جدول تنظیمات در پایگاه دادۀ وردپرس است.

یک آموزش جذاب دیگه!  جلسه ۱۲ : تنظیمات پیوندهای یکتا در وردپرس

نکته مهم دیگر این است که ما به شما پیشنهاد نمی کنیم که برای تغییر تنظیمات اول به این صفحه مراجعه کنید! به همین دلیل هم هست که به حالت مخفی است. این صفحه برای زمان هایی است که می خواهیم تغییری در سایت خود ایجاد کنیم که گزینۀ تنظیمیِ آن در جاهای دیگر نیست. مثل تغییر محل بارگذاری پرونده های چند رسانه ای، به یک دامنه یا زیر دامنۀ دیگر.

دقت داشته باشید که به تعداد افزونه ها و پوسته هایی هم که نصب می کنید، ممکن است گزینه های بیشتر و حتی نامفهومی به موارد این صفحه افزوده شود که به همین دلیل در سایت های مختلف طول این صفحه کم و یا زیاد است. خلاصه اینکه اگر در آموزشی از سایت به شما گفته شده که به صفحه تنظیمات پیشرفته یا تنظیمات مخفی وردپرس مراجعه کنید، باید وارد یک چنین صفحه ای از سایت خود شوید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.