افزونه های بلااستفاده و غیرفعال را حذف کنید

به تعداد افزونه هایی که ما روی وردپرس نصب می کنیم، خطرپذیری سایت افزایش خواهد یافت. مخصوصاً اگر برای بررسی هم که شده افزونه هایی را نصب کنیم و از آن فراموش کنیم. زمانی که یک آسیب پذیری در یکی از این افزونه ها عمومی شود و هکرها دست به کار شده و به دنبال سایت هایی بگردند که از افزونۀ آسیب پذیر استفاده می کنند، آن وقت است که سایت شما هم به خطر خواهد افتاد.

افزونه های بلااستفاده و غیرفعال را حذف کنید

همیشه از به روز بودن تمامی افزونه ها اطمینان حاصل نمایید

حتی اگر افزونه های زیادی روی سایت شما نصب باشند و شما از آنها استفاده نکنید، حتی با تغییر وضعیت آنها به حالت غیر فعال، باز هم آسیب پذیری وجود خواهد داشت. البته با غیرفعال کردن افزونه خطر کمتر می‌شود. ولی به هیچ عنوان به مانند حالتی نیست که افزونۀ آسیب پذیر از روی سایت حذف شده باشد.

بهترین کار برای کاهش خطر این است که افزونه های بلا استفاده و حتی آنهایی که غیرفعال هستند را هم به طور کامل از روی وردپرس حذف کنید. برای امتحان کردن یک افزونه هم به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود این کار را روی سایت اصلی خود انجام دهید. می توانید روی وردپرس محلی و یا وردپرسی که به صورت یک سایت توسعه راه اندازی کردید نصب و امتحان کنید.

یک آموزش جذاب دیگه!  از دسترس خارج کردن کامل سایت وردپرس

پس به عنوان یک نکتۀ امنیتی بسیار خوب که امروز یاد گرفتید، فراموش نکنید که افزونه هایی که از آنها استفاده نمی کنید را حتماً حذف کنید. این طرز تفکر که هر چه سایت افزونۀ بیشتری داشته باشد، حرفه ای تر است به هیچ عنوان صحیح نیست. یکی از دلایلی که افزونه های وردپرس به روز می شوند، تصحیح کردن اشکالات امنیتی آنها است. و جالب است بدانید در فاصله زمانی که آسیب پذیری در یک افزونه کشف می شود تا زمانی که شما افزونه را به روز می کنید و آن آسیب پذیری برطرف می شود، احتمال هک شدن سایت شما به کم و بیش وجود دارد. هر چه تعداد افزونه های وردپرس کمتر باشد، این احتمال هم کاهش خواهد یافت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.