اصلاح URL وردپرس از طریق سند functions.php

برای اینکه بتوانیم تغییرات خود را روی وردپرس اعمال کنیم، معمولاً روش‌های مختلفی وجود دارد. تفاوت در روش‌ها باعث می‌گردد تا در مواقعی که در حالت عادی نتوانیم تنظیم دلخواه خود را انجام دهیم، روش‌های دیگر بتوانند به کمک ما بیایند. بر همین اساس فرض می‌کنیم که مشکلی روی سایت ما رخ داده که ارتباط مستقیمی با نشانی یا همان URL وردپرس دارد. مثلاً ممکن است صفحهٔ ورود به وردپرس یا صفحات دیگر مدام Refresh می‌شوند و یا اصلاً قادر به ورود به پیشخوان سایت خود نیستید. اینجاست که باید از طریق روش‌هایی مثل ورود مستقیم به پایگاه داده و یا دست بردن در اسناد پیکربندی وردپرس تغییر نشانی وردپرس را انجام داد. البته اگر مشکل دقیقاً از همین عامل باشد.

یکی از روش‌های انجام این کار، اعمال تغییرات در سند wp-config.php است. هر چند که اگر از این روش اقدام کنید، بعد از ورود به پیشخوان قادر به تغییر مقادیر نشانی «نشانی وردپرس (URL)» و «نشانی سایت (URL)» نخواهید بود و به حالت قفل شده نمایش داده می‌شوند. بنابراین بهتر است این کار را از طریق سند functions.php قالب فعال وردپرس‌مان انجام دهیم.

پس کفایت می‌کند که سند توابع قالب فعال‌مان را از طریق روش‌هایی مثل File Manager و یا FTP باز کنیم و دو خط زیر را در انتهای سند قرار دهیم:

update_option( 'siteurl', 'http://example.com' );
update_option( 'home', 'http://example.com' );

فراموش کنید که به جای example.com نشانی دامنه سایت را وارد کنید. همچنین اگر ssl روی وردپرس شما فعال بوده، از https به جای http در نشانی‌ها استفاده کنید.

یک آموزش جذاب دیگه!  آموزش افزونه Go Live Update Urls برای تغییر کامل دامنه

زمانی که با انجام مراحل بالا، توانستید وارد پیشخوان وردپرس خود شوید، به صفحهٔ تنظیمات » عمومی رفته و URL های سایت را اصلاح کنید. در این موقع است که می‌توانید خیلی راحت کدهای مذکور را از سند functions.php قالب حذف کنید. در غیر این صورت هر زمان که سایت در دسترس قرار می‌گیرد، مقادیر از طریق کدهای موجود در سند functions.php اصلاح می‌گردند.

۱۴۰۱/۰۱/۰۲

هک وردپرس
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.