آموزش افزونه Velvet Blues Update URLs برای تغییر دامین وردپرس

پلاگین Velvet Blues Update URLs از جمله افزونه‌هایی است که برای تغییر دامنه سایت وردپرس به کار می‌رود. استفادهٔ بسیار ساده‌ای دارد و در خیلی از مواقع کاربردی است. سناریویی که برای کار با این افزونه وجود دارد به این صورت است؛ فرض کنید که از قبل دامنهٔ اصلی وردپرس‌تان را با رفتن به بخش تنظیمات عمومی تغییر دادید. همچنین ممکن است به صورت دست و پاشکسته، در قسمت‌های مختلف سایت مثل دیتابیس وردپرس، تغییراتی را هم ایجاد کرده باشید. اما همچنان روی نوشته‌ها و برگه‌های سایت، پیوندهایی وجود دارند که به نشانی قدیمی سایت اشاره می‌کنند! این وضعیت نه تنها برای کاربران سایت شما ایجاد مشکل می‌کند. بلکه باعث کاهش رتبهٔ سئوی سایت شما هم خواهد شد. پس بهتر است با افزونه‌ای مثل Velvet Blues Update URLs جلوی این اتفاق‌ها را بگیرید.

افزونه Velvet Blues Update URLs برای تغییر دامین وردپرس

طریقهٔ کار با افزونهٔ Velvet Blues Update URLs بسیار ساده است. اول لازم است، مثل هر افزونهٔ دیگری، آن را نصب کنید. سپس صفحه‌ای در گروه صفحات ابزارهای شما در پیشخوان با نام Update URLs ظاهر خواهد شد که باید روی آن کلیک کنید تا صفحهٔ زیر باز شود. حالا باید نشانی قدیمی سایت‌تان را در قسمت لینک قدیمی وارد کنید و نشانی جدید را در قسمت لینک جدید.

افزونه Velvet Blues Update URLs

چند تا گزینهٔ تنظیماتی هم در مرحلهٔ دوم این صفحه وجود دارند که بدین قرارند:

  • لینک‌ها در محتوای صفحه : لینک‌ها در محتویات انواع مختلف صفحات سایت از جمله نوشته‌ها و برگه‌ها را به روز می‌کند.
  • لینک‌ها در گزیده‌ها: هر نوشته یک چکیده یا گزیده هم می‌تواند داشته باشید که جایگزین کردن را در بین آنها هم انجام می‌دهد.
  • لینک‌ها در آدرس‌های اینترنتی : پیوندهای موجود در بخش لینک‌های سایت را هم به روز می‌کند.
  • لینک‌ها برای پیوست‌ها : جایگزین کردن را در بین پیوست‌های نوشته‌ها هم انجام می‌دهد.
  • لینک‌ها در فیلدهای سفارشی و جعبه‌های متا : جایگین کردن را در بین Custom Fields و Metabox ها هم انجام می‌دهد.
  • به روز رسانی همه GUID ها : بهتر است این گزینه را فعال نکنید که GUID های وردپرس تغییر نکنند. چون ممکن است مشکلاتی را ایجاد کنند. البته اگر سایت شما اول localhost بوده و الان روی هاست واقعی منتقلش کردید، می‌توانید این گزینه را هم فعال کنید.
یک آموزش جذاب دیگه!  کدهای SQL برای تغییر دامنه سایت وردپرس در دیتابیس

حالا اگر روی «لینک‌ها را بروز کن» کلیک کنید، عملیات شروع می‌شود و بسته به حجم سایت شما طول خواهد کشید. باید صبر کنید تا کار به اتمام برسد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.