مسیر فایل کانفیگ وردپرس

فایل کانفیگ وردپرس همان سند wp-config.php است که اطلاعات بسیار مهمی از جمله اطلاعات اتصال به پایگاه داده درون آن ذخیره می‌شود. یعنی وردپرس با دستورات موجود در این سند است که متوجه می‌شود چطور باید به پایگاه داده متصل شود و چطور باید بخش مدیریت و بخش ظاهری سایت را ایجاد کند. علاوه بر گزینه‌های تنظیماتی پیش فرضی که درون فایل کانفیگ وردپرس وجود دارد، اگر مستندات وردپرس را خوانده باشید، می‌بینید که متغیرها و ثابت‌های دیگری هم هستند که یک وردپرس کار حرفه‌ای از آنها هم برای سفارشی سازی کردن سایت خود می‌تواند استفاده کند. اما حالا ما در این آموزش می‌خواهیم ببینیم که مسیر فایل کانفیگ وردپرس دقیقا کجاست.

مسیر فایل کانفیگ وردپرس
مسیر فایل کانفیگ وردپرس

با فرض اینکه ما وردپرس را روی ریشه هاست نصب کرده باشیم، مسیر پیش فرض فایل کانفیگ وردپرس هم دقیقاً همان جاست؛ یعنی روی ریشه هاست. معمولاً هاست های لینوکس، ریشهٔ هاست پوشهٔ public_html است. پس وقتی توسط File Manager وارد این مسیر می‌شوید، باید بتوانید سند wp-config.php را ببینید.

البته در مواقعی خاص ممکن است این سند را روی ریشهٔ هاست نبینید. مثلاً مواقعی که مدیر امنیتی سایت شما، فایل کانفیگ وردپرس را در پوشه‌ای بالاتر از public_html قرار داده باشد. این کار را برای امنیت بیشتر سایت وردپرس انجام می‌دهند. حتی شما هم می‌توانید این کار را انجام دهید و برای سایت وردپرسی تان مشکلی پیش نخواهد آمد.

یک آموزش جذاب دیگه!  File Manager چیست ؟

یک روش خیلی سادهٔ دیگر برای یافتن فایل کانفیگ وردپرس هم این است که از ابزار Search یا جستجوی File Manager استفاده کنید. در سی پنل، جعبهٔ جستجو در بالا سمت راست File manger است. دقیقاً نام سند wp-config.php را وارد کرده و Enter را بزنید. برای مدتی صبر کنید و نتیجه بر خواهد گشت. حالا با مراجعهٔ به آن مسیر سند پیکربندی وردپرس را می‌توانید ببینید.

در انتها هم باید بدانید این سند بسیار حساس است. پس قبل از هر گونه اعمال تغییر، بهتر است یک نسخهٔ پشتیبان از آن تهیه کنید. حتی می‌توانید آن را روی رایانهٔ شخصی خود دانلود کنید. تا هر وقت مشکلی پیش آمد، به سادگی با جایگزین کردن آن، مشکل را برطرف نمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.