افزودن نیم رخ پیش فرض به عکس های نمایهٔ وردپرس

از ویژگی‌های وردپرس که مرتبط با کاربران و حساب کاربری افراد روی سایت است، عکس نمایه یا همان نیم‌رخ حساب‌های کاربری است. این عکس در جای جای سایت ممکن است به نمایش گذاشته شود. از جمله بخش دیدگاه‌های هر نوشته که در کنار دیدگاه افراد به نمایش در می‌آید. بخشی از تنظیمات وردپرس هم به همین عکس نمایهٔ اختصاص دارد. در تصویر زیر می‌توانید تنظیمات نیم‌رخ پیش‌فرض را در صفحهٔ تنظیمات » گفت‌وگو ببینید. از اینجا ما می‌توانیم عکس پیش فرض برای افرادی که نمایه‌ای برای خود تعیین نکردند، مشخص کنیم که این عکس نمایش داده شود. حالا در این آموزش یک هک کاربردی از افزودن عکس پروفایل پیش‌فرض روی وردپرس را به شما آموزش خواهم داد.

اگر خواسته باشید نمایش عکس نیم‌رخ را برای افرادی که برای خودشان عکسی مشخص نکردند، در قسمت دیدگاه‌های سایت به طور کامل غیرفعال کنیم، که باید از تنظیمات نیم‌رخ پیش‌فرض، گزینهٔ خالی را انتخاب کنید. در حالتی که کاربر از قبل برای خودش یک عکس نمایه انتخاب کرده باشد، آن عکس به نمایش گذاشته می‌شود. شاید از خودتان بپرسید که کاربر این عکس را باید از کجا تعیین کند؟! هر کس که یک حساب ایمیل دارد، در سایت گراواتار به نشانی gravatar.com می‌تواند یک حساب کاربری برای خودش باز کند و یک عکس برای آن ایمیل بارگذاری کند. حالا هر وقت با آن ایمیل در جایی وارد شد و دیدگاهی ثبت کرد، خیلی راحتی عکس نمایه‌اش از آنجا دریافت شده و روی سایت به نمایش گذاشته می‌شود.

افزودن نیم رخ پیش فرض به عکس های نمایهٔ وردپرس

در مواقعی که کاربری که دیدگاهی روی سایت شما گذاشته است، از قبل روی سایت آواتار عکس نمایه‌ای را تنظیم کرده باشد که هیچ؛ همان عکس به نمایش گذاشته می‌شود. اما در حالتی که عکسی وجود نداشته باشد، ما باید طبق آموزشی که به شما دادم، از تنظیمات گفت‌وگوی سایت یک نمایهٔ پیش فرضی را انتخاب کنیم. حالا اگر عکس دلخواه‌مان در این میان نیست، می‌توانیم از کد زیر برای این منظور استفاده کنیم.

add_filter( 'avatar_defaults', 'wpt_new_gravatar' );
function wpt_new_gravatar ($avatar_defaults) {
$myavatar = 'http://example.com/wp-content/uploads/2022/01/wpt-default-gravatar.png';
$avatar_defaults[$myavatar] = "Default Gravatar";
return $avatar_defaults;
}

این کد را درون سند functions.php قالب می‌توانید قرار دهید یا طبق آموزش‌های گذشته از افزونهٔ سفارشی وردپرس خود استفاده کنید که گزینهٔ دوم بهتر است. حالا برویم به سراغ توضیحات کدهایی که در بالا داده شد.

یک آموزش جذاب دیگه!  ساخت پروفایل در وردپرس با Profile Builder

اول از همه کار با افزودن یک فیلتر شروع شده است. این فیلتر avatar_defaults است. ما به این فیلتر تابع wpt_new_gravatar را دادیم که در خط بعدی آن را تعریف کردیم؛ دقیقاً بعد از کلمه کلیدی function. این تابع یک آرایه با نام $avatar_defaults را می‌گیرد و کاری را روی آن انجام می‌دهد و در نهایت همین آرایه را Return می‌کند. کاری که درون تابع هدف ما انجام شده، افزودن یک مقدار دیگر به این آرایه است که این کار را در خط ۴ انجام دادیم. جایی که کلید مقدار آرایه، نشانی URl عکس ماست و مقدار (Value) آن هم نام عکس نمایه است. به هر حال به این روش تعداد دلخواهی می‌توان عکس نمایه اضافه نمود.

از قبل هم می‌بایستی عکس مد نظرمان را روی هاست در جایی بارگذاری کنیم و URL آن را درون متغیر $myavatar بریزیم؛ کاری که در خط ۳ انجام شده. این عکس می‌تواند روی یک هاست دیگر هم باشد، اما بهتر است در جایی روی میزبان سایت خودتان باشد.

پس از طی کردن مراحل بالا، اگر به صفحه تنظیمات » گفت‌وگو وارد شوید، در پایین صفحه یک مورد عکس نمایهٔ دیگر هم مشاهده می‌کنید که قابلیت انتخاب دارد و شما می‌توانید آن را به عنوان نمایهٔ پیش‌فرض روی سایت خود انتخاب کنید.

یک آموزش جذاب دیگه!  آواتار در وردپرس چیست ؟
۱۴۰۰/۱۲/۲۰

هک وردپرس
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.