آواتار در وردپرس چیست ؟

اصطلاحات خاص که در جاهای مختلف می‌توانند معانی متفاوتی داشته باشند، همیشه در همه جا یافت می‌شوند. یکی از این اصلاحات آواتار است که در زمینهٔ وردپرس و طراحی سایت معنای خاص خودش را دارد. به طور کلی به عکس کوچکی که جزئی از هویت افراد روی شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های مختلف است، آواتار گفته می‌شود که در یک جا تنظیم می‌شود و از آن به بعد به صورت کلی در هر جایی که اثری از ما وجود داشته باشد، به نمایش گذاشته می‌شود. برای اینکه بیشتر بدانید که آواتار در وردپرس چیست تا انتهای مطلب همراه من باشید.

این را بارها شنیدیم که یک عکس کار چند صد کلمه را در زمان کمتر انجام می‌دهد! این جمله به ما می‌فهماند که ارزش یک محتوای بصری مثل عکس و یا حتی فیلم خیلی بیشتر از محتوای متنی است. بنابراین اگر توان ما یاری کند، بهتر است به جای متن از این سبک محتوا تولید و استفاده کنیم.

آواتار در وردپرس چیست

در کاربردهایی که قرار است هویت ما هم به دیگران نشان داده شود، این اصل صدق می‌کند. یعنی اگر قرار است نام و یا نشانی ایمیل یا یک شناسهٔ دیگر از ما که به صورت متنی است، در جایی به نمایش گذاشته شود، بهتر است که به جای آن، عکس ما یا یک عکس اختصاصی که می‌تواند تصویری از برند یا علامت تجاری ما باشد استفاده شود. این کار باعث می‌شود که سهولت شناخته شدن صاحب آن اثر هر چه بیشتر گردد. که هم برای مالک هویت مفید است و هم برای دیگرانی که قرار است افراد را از یکدیگر تمیز دهند.

یکی از بخش‌های هر سایتی که افراد مختلف با هویت متفاوت می‌توانند از خود چیزی را به جا بگذارند، بخش دیدگاه‌ها یا کامنت‌ها نوشته‌های منتشر شده روی سایت است. اگر در کنار دیدگاه شخص عکسی از وی هم به نمایش گذاشته شود، این خود باعث شناخت بهتر وی خواهد شد. اما این خود تبدیل به یک مشکل خواهد شد، زمانی که فرد قرار است روی چندین سایت به صورت روزانه دیدگاه بگذارد و از خود محتوایی را منتشر کند. در این جا است که ثبت نام روی تک تک این سایت‌ها و اختصاص یک عکس برای آن حساب کار بسی طاقت فرسا است!

یک آموزش جذاب دیگه!  ساخت پروفایل در وردپرس با Profile Builder

اینجاست که یک سرویس اینترنتی به نام Gravatar کار را ساده‌تر از پیش می‌کند. شما یک بار تصویری برای یک حساب ایمیل اختصاص می‌دهید و از آن به بعد هر زمان از آن نشانی ایمیل برای ثبت دیدگاه یا محتوای خود استفاده کنید، به صورت خودکار از عکس شما که همان آواتار است در کنار محتوای شما هم استفاده می‌شود.

پس آواتار را می‌توان این طور تعریف کرد؛ آواتار عکسی است که در کنار محتوای منتشر شده از کاربران اینترنت به نمایش در می‌آید که به صورت یکپارچه در سایت‌های مختلف خیلی راحت بتوان نویسنده را تعیین هویت کرد.

آواتار در وردپرس

در وردپرس تنظیماتی برای نمایش آواتار افراد زمانی که دیدگاهی را در سایت درج می‌کنند وجود دارد. راجع به این تنظیمات خیلی گفتیم و شنیدیم. اما یک آواتار پیش فرض داریم که برای دیدگاهی که از طرف فرد بدون آواتار ارسال می‌شود نمایش داده می‌شود. کسانی هم که قبلا آواتار خود را ایجاد کردند، همان تصویر به نمایش گذاشته می‌شود. در ادامه متوجه خواهید شد که چطور می‌توان یک آواتار را برای خود تنظیم کرد. دقت داشته باشید که آواتار در وردپرس با عنوان نیم رخ شناخته می‌شود.

تصویر پیش فرض برای کاربری که آواتار ندارد

تنظیم کردن آواتار

برای تنظیم آواتار افراد و حتی شما باید به سایت gravatar.com مراجعه کنید و یک حساب کاربری با ایمیل‌تان بسازید و سپس عکس شخصی خود را بارگذاری کنید. حالا از آن به بعد هر وقت در سایتی با این نشانی ایمیل دیدگاهی گذاشتید، آواتار شما در کنار دیدگاه‌تان به نمایش گذاشته می‌شود.

یک آموزش جذاب دیگه!  افزودن نیم رخ پیش فرض به عکس های نمایهٔ وردپرس

البته نمایش آواتار شما در سایت‌های مختلف بستگی به تنظیمات همان سایت دارد. ممکن است مدیر یک سایت نمایش کل آواتارها را غیرفعال کرده باشد. از نظر فنی هم، تصویر آواتار افراد تنها روی سرورهای سایت gravatar.com میزبانی می‌شود و از آنجا به هر سایتی که درخواست نمایش آواتار مرتبط با نشانی یک ایمیل را دارد، ارسال می‌گردد.

مزیت‌های آواتار در گراواتار

  • شما می‌توانید در یک جا آواتار خود را تنظیم کنید و به صورت خودکار روی تمامی سایت‌هایی که از گراواتار پشتیبانی می‌کنند آن را نمایش دهید.
  • شما می‌توانید از یک جا تمامی عکس‌های آواتار خود را یکجا تغییر دهید.
  • شما می‌توانید با تصویر آواتار خود مشهور شود و یا حتی برای محصول و خدمات خود بازاریابی کنید.
  • شما می‌توانید کاری کنید که کاربران با کلیک روی تصویر آواتار شما وارد سایت شما شوند.

البته نمایش آواتار علاوه بر کنار دیدگاه‌ها، در کنار عنوان نویسندهٔ هر نوشته در وردپرس هم نشان داده می‌شود. به طور کلی هر کجا نیاز است هویت فرد به نمایش گذاشته شود، از تصویر آواتار وی استفاده می‌شود. حالا در وردپرس به علت اینکه سرویس Gravatar.com کاملاً سازگار با این سیستم مدیریت محتوا است، این کار را به صورت خودکار برای ما انجام می‌دهد. در سیستم‌های دیگر ممکن است به روش‌های مختلف این کار صورت گیرد. چیزی که مشخص است این است که با یک بار ثبت نام در سایت گراواتار و ثبت آواتار خود، می‌توانیم هویت خودمان را بیشتر در معرض نمایش دیگران قرار دهیم و این کار مزیت‌های زیادی برای ما و کسب و کارمان دارد.

۱۴۰۰/۱۲/۲۰

کار با وردپرس
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.