ساخت پروفایل در وردپرس با Profile Builder

یک مدیر سایت باید به دنبال ترفندهایی باید که تا جایی که می تواند کاربر را درون سایت خودش نگه دارد. یکی از این موارد وادار کردن کاربر برای ثبت نام در سایت است که برای این ثبت نام هم مزیت هایی در نظر گرفته می شود. مثلاً کاربر قادر است با ساخت پروفایل خودش که همان به منزلۀ ثبت نام در سایت است، هر زمان که خواست به فهرست مقاله ها یا محتویاتی که از قبل علامت گذاری کرده است دسترسی یابد. بدین ترتیب به سادگی قادریم کاری کنیم تا وابستگی بین کاربر و سایت ایجاد شده و دفعات بعدی هم به سایتی که در آن حساب دارد سر بزند. برای ساخت پروفایل در وردپرس راه کار استفاده از افزونه های آماده و حرفه ای است که یکی از این افزونه ها Profile Builder یا همان User registration & user profile نام دارد. این افزونه با توجه به سادگی استفاده و کار کردن با آن، کاربران زیادی را به سمت خود جذب کرده است. در این مقاله علاوه بر اینکه از ویژگی های آن صحبت خواهیم کرد، آموزش نحوۀ استفاده از آن را هم تقدیم شما می کنیم.

ساخت پروفایل در وردپرس با Profile Builder

ساخت پروفایل در وردپرس با Profile Builder

Profile Builder دقیقاً چه کاری انجام می دهد؟

اگر شما هم می خواهید از بین چندین افزونه بهترین افزونه برای ساخت پروفایل وردپرس را پیدا کنید، در ابتدا باید ویژگی ها و کارهایی که برای تان انجام می دهد را دریابید. در این قیمت از مقاله آموزش Profile Builder ابتدا به ویژگی های کلی این افزونه می پردازم. تا بدانید دقیقاً این افزونه چه کاری را برای شما قرار است انجام دهد.

با نصب و فعال سازی افزونه Profile Builder یک گروه صفحات با همین نام در پیشخوان شما ظاهر می شود که تنظیمات افزونه را از آنجا قادرید پی بگیرید. در اولین گام در اصل شما باید به صفحه Form Fields رفته و گزینه های موجود در فرم ثبت نام در سایت را ویرایش کنید. مثلاً شاید خواسته باشید یک گزینه با عنوان یک سوال از کاربر بپرسید و پاسخ آن را بگیرید. ویرایش کردن دلخواه فرم ثبت نام بسیار ساده و راحت است.

حالا کد کوتاه فرم ثبت نام و همچنین فرم ورود را می توانید در یک برگه جاسازی کنید. همانطور که می دانید هر برگه یک پیوند دارد. آن پیوند را در هر کجایی از سایت خود که قرار دهید، کاربر با کلیک روی آن وارد صفحه ثبت نام یا صفحۀ پروفایل خودش می شود.

یک آموزش جذاب دیگه!  کار افزونه Users Ultra وردپرس چیست ؟

حالا کاربر هم می تواند ثبت نام خودش را تکمیل نماید. هم اینکه وارد پروفایل خود شده و تنظیماتی مثل ویرایش عکس و ویرایش اطلاعات حساب کاربری خود را انجام دهد. حالا بسته به کارهای دیگری که شما در نظر دارید و افزونه های جانبی که در کنار Profile Builder نصب شده و کاملاً هم هماهنگ هستند، به صفحه پروفایل هر کاربر یک سری اجزایی اضافه خواهد شد که کاربر می تواند با آنها تعامل برقرار نماید.

این چیزی که در اینجا به شما توضیح دادم، کل کاری بود که این افزونه انجام می داد. البته Profile Builder دارای یک نسخۀ حرفه ای و پولی هم هست که ما در اینجا به آن کاری نداریم. قابلیتی که در بالا راجع به Profile Builder تشریح شد، در رابطه با نسخه رایگانی بود که در مخزن وردپرس موجود است.

آموزش کار با Profile Builder

صفحاتی که این افزونه به پیشخوان سایت اضافه می نماید، شامل موارد زیر است:

  • Basic Information : در این صفحه یک سری اطلاعات و کاربردهای افزونه به همراه نحوۀ استفاده از آن ذکر شده است. مثلاً کد کوتاهی که برای ویرایش پروفایل می توان برای کاربران سایت فراهم کرد را می توان از قسمت Edit Profile Form که در بالاترین قسمت واقع شده است گیر آورد. کد کوتاه فرم ثبت نام را در قسمت Registration Form و کد کوتاه فرم ورود در قسمت Login Form قرار گرفته است. این کدهای کوتاه را شما می توانید هم در برگه ها و یا در ابزارک ها، در جایی از سایت که قابل دسترس برای کاربران است و از کدهای کوتاه هم پشتیبانی می کند استفاده نمایید. هر کدام از این فرم ها همانطور که از اسم شان مشخص است، یک فرم را وارد سایت ما می کنند که کاربران از آنها برای ثبت نام در سایت، ورود به سایت و ویرایش پروفایل خود قادرند استفاده نمایند.
  • Settings : تنظیمات کل افزونه در این قسمت واقع شده است. تنظیمات به سه سربرگ General Settings و Admin Bar و Content Restriction تقسیم شده است. سربرگ اول مربوط به تنظیمات عمومی است. سربرگ دوم مربوط به تنظیمات نوار مدیریت است که هر کسی که وارد حساب خودش می شود، نوار مرتبط با حساب خودش در بالا صفحات سایت نمایش داده می شود. این گزینه خود شامل یک لینک در گروه صفحات این افزونه است. و سربرگ آخر هم مربوط به محدود کردن نمایش محتوای سایت برای کسانی است که درون سایت ثبت نام کردند. یعنی شما با استفاده از افزونه هم می توانید کاری کنید که تنها کاربران عضو شده بتوانند برخی از محتوای سایت شما را ببینند. این کار خود سبب تعامل بیشتر کاربران با سایت شما می شود.
  • Admin Bar Settings : این صفحه در اصل همان سربرگ دوم از صفحه Settings یا تنظیمات است و تنظیمات مربوط به نحوۀ نمایش نوار مدیریت برای گروه های کاربری سایت را دارد.
  • Form Fields : درون این صفحه میتوانید تعیین کنید که فرم ثبت نام شما دارای چه گزینه هایی باشد. یا کلاً ظاهر و عملکرد آن را تغییر دهید. با کلیک روی دکمه Edit مربوط به هر فیلد، قادرید عنوان و توضیحات آن را فارسی کنید و یا طبق میل خود تغییر دهید.
  • Add-Ons : افزونک های اضافی این افزونه که برای بالا بردن کارایی آن می توان از آنها استفاده کرد، در این صفحه قرار گرفته اند. هر کدام از افزونک ها دارای یک عکس پیش نمایش و توضیحات و لینک دریافت آن هستند. برخی از آنها رایگان اند که با رفتن به سایت مخزن وردپرس قادرید آنها را دریافت کنید. برخی دیگر به صورت پولی عرضه می شوند و حتماً باید برای استفاده از آنها مبلغش را پرداخت نمایید.
یک آموزش جذاب دیگه!  افزودن نیم رخ پیش فرض به عکس های نمایهٔ وردپرس

پس ما باید در اولین مرحله وارد صفحه تنظیمات Profile Builder شده و تنظیمات ان را باب میل خود انجام دهیم. سپس از کدهای کوتاه استفاده کنیم تا فرم ورود، فرم ثبت نام و فرم ویرایش پروفایل برای کاربران سایت به نمایش درآید.

صفحه تنظیمات Profile Builder

صفحه تنظیمات Profile Builder

همانطور که گفته شد، این شما هستید که می توانید فیلدهای فرم ثبت نام را تنظیم نمایید. که چه اطلاعاتی از کاربر دریافت گردد.

فرم ثبت نام Profile Builder

فرم ثبت نام Profile Builder

امیدوارم که این آموزش با عنوان آموزش ساخت پروفایل در وردپرس با Profile Builder به درد شما خورده باشد. افزونه های دیگری هم برای ساخت پروفایل و ثبت نام کاربر وجود دارند که آموزش آنها هم درون سایت موجود است. می توانید با بررسی امکانات این افزونه ها، موردی که دقیقاً مطابق با نیاز شماست را انتخاب کرده و روی سایت خود نصب کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.