افزونه درگاه پرداخت زرین‌پال برای Paid Memberships Pro

در حالت عادی وردپرس برای عضویت کاربران در سایت امکانات خوبی را ارائه می کند. امکان پر کردن فرم عضویت و قرار دادن افراد در گروه های کاربری مختلف، از جمله این امکانات است اما شاید این امکانات برای عضو کردن افراد در سایت برای ما کافی نباشد. به همین دلیل باید به دنبال یک افزونه بود که این قابلیت وردپرس را بهبود ببخشد. افزونه Paid Memberships Pro دقیقاً همین کار را برای ما می کند. به آن افزونه عضویت حرفه ای یا عضویت پولی هم گفته می شود. به عبارتی ساده، با افزونه Paid Memberships Pro می توان برای عضویت در سایت یا به صورت دوره ای از کسانی که عضو سایت ما شدند، پول گرفت. پس اگر سایت ما دارای امکانات حرفه ای داشته باشد، به این روش می توان اقدام به کسب درآمد از سایت کرد.

افزونه درگاه پرداخت زرین‌پال برای Paid Memberships Pro

افزونه درگاه پرداخت زرین‌پال برای Paid Memberships Pro

حالا خود این افزونه Paid Memberships Pro درگاه پرداختی ندارد که ما با استفاده از آن بتوانیم ریال از مشتریان بگیریم. به همین دلیل باید به دنبال یک درگاه بانکی ایرانی برای این افزونه بود. یکی از این درگاه ها Zarinpal Paid Memberships Pro است که خود افزونه ای است که توسط درگاه واسط زرین پال نوشته شده است.

یک آموزش جذاب دیگه!  فهرست درگاه های واسط بانکی

با نصب این افزونه می توان از کاربران سایت ریال گرفت و به حساب بانکی خود واریز نمود. البته باید بدانید که طبق مقاله درگاه واسط بانکی که توضیحاتی را راجع به این نوع از درگاه های بانکی خدمت شما ارائه کردیم، زرین پال اول پول را به حساب خودش واریز می کند. سپس شما باید درخواست تسویه حساب بدهید تا پول در آخر به حساب بانکی شما واریز گردد. این روال برای تمامی درگاه های بانکی واسط صادق است.

امکانات افزونه Zarinpal Paid Memberships Pro

  • تعیین سطح
  • انتخاب واحد پولی
  • تعیین دوره آزمایشی
  • محدود کردن محتوا
  • پرداخت و عضویت ویژه
  • صدور فاکتور صورتحساب
  • و …

طریقه استفاده از Zarinpal Paid Memberships Pro

به جهت استفاده از این افزونه، ابتدا می بایستی Paid Memberships Pro را روی وردپرس خود نصب کنید. پس از آن از صفحه افزونه ها > افزودن Zarinpal Paid Memberships Pro را نصب نمایید. پس از نصب آن اگر به صفحه تنظیمات مالی و درگاه بانکی افزونه Paid Memberships Pro بروید، درگاه بانکی زرین پال را هم خواهید دید. میتوانید آن را انتخاب کرده و اطلاعات اتصال به حساب خود در سایت zarinpal را به آن بدهید.

دقت داشته باشید که برای استفاده از این افزونه شما نیاز به ثبت نام در سایت زرین پال و باز کردن یک حساب کاربری هم دارید. بعد از آن یک درگاه در حساب خود می سازید و یک کلید API به شما داده خواهد شد که باید درون افزونه عضویت پولی وارد کنید تا افزونه بتواند با درگاه واسط بانکی ارتباط برقرار کند.

یک آموزش جذاب دیگه!  درگاه واسط بانکی چیست ؟

برای دانلود این افزونه می توانید از روش های زیر اقدام نمایید.

روش اول به دلیل سادگی کار پیشنهاد می شود. البته که از هر روش استفاده کنید تفاوتی ندارد.

جمع بندی

بدین ترتیب با مطالعه این مقاله متوجه این امر شدید که با استفاده از افزونه Paid Memberships Pro که یک افزونه حرفه ای برای مدیریت کاربران سایت به صورت عضویت پولی است، می توانید یک سایت عضویت بر اساس پرداخت مبلغ راه اندازی کنید که لازمه انجام این کار، استفاده از درگاه های واسط مثل افزونه درگاه واسط زرین پال است.

لازم به ذکر است که باید برای درگاه های بانکی مستقیم و دیگر درگاه های واسط هم افزونه ای برای این ابزار وجود داشته باشد. هر چند که اگر هم نباشد، برنامه نویس ها می توانند آن را برای شما بنویسند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.