حل مشکل پرداخت ناموفق در گوگل کروم روی وردپرس

به دلیل تغییراتی که از طرف توسعه دهندگان مرورگر گوگل کروم در نسخه‌های اخیر این مرورگر رخ داده است، مشکلی برای کوکی های بازدید کنندگان سایت ایجاد شده که باعث می‌شود افزونه‌های مدیریت فروشگاهی مثل EDD و WooCommerce دیگر نتوانند پرداخت موفق مشتریان شما، زمانی که از صفحهٔ درگاه بانک بر می‌گردند را تشخیص دهند. از نظر فنی هم مرورگر گوگل کروم، کوکی‌های کاربران سایت شما را که بیشتر از ۲۰ ثانیه خارج از سایت شما مانده باشند را حذف می‌کند! همین موضوع باعث می‌شود که وردپرس فکر کند که این کاربر برای بار اولی است که از سایت شما بازدید می‌کند و جلسهٔ آن را از صفر حساب می‌کند.

حل مشکل پرداخت ناموفق در گوگل کروم روی وردپرس

بنابراین با این توضیحات برای رفع این مشکل از چند روش می‌توان استفاده کرد. اول از همه می‌توانید از افزونه‌ای استفاده کنید که با این مشکل سازگاری دارد. افزونه‌های درگاه‌های بانکی که برای EDD و WooCommerce وجود دارند حتماً باید به روز رسانی شوند و با در نظر گرفتن این مشکل، کدهایشان اصلاح گردد. اگر برای خریداری یک چنین افزونه‌ای هزینه‌ای پرداخت کردید، حتماً با فروشندهٔ آن تماس بگیرید.

روش دوم این است که تکه کد زیر را در سند wp-config.php وردپرس خود در جایی که عبارت زیر تمام می‌شود

/** Sets up WordPress vars and included files. */

وارد نمایید:

define( 'WP_SAMESITE_COOKIE', 'None' );

با انجام این کار SAMESITE_COOKIE روی وردپرس غیرفعال می‌شود.

یک آموزش جذاب دیگه!  از کار افتادن دکمه پاسخ به دیدگاه های وردپرس

البته فراموش نکنید که در کنار این موارد، حتماً سعی کنید از نسخه‌های به روز PHP روی هاست خود استفاده کنید. نسخهٔ PHP 73 به بالا بهترین‌ها هستند. امروزه بیشتر کنترل پنل‌های هاست ها اجازهٔ تغییر نسخهٔ PHP هاست‌تان را می‌دهند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.