چگونه افزونه را فعال کنیم ؟

زمانی که قصد استفاده از یک افزونه روی وردپرس را داریم، ابتدا باید آن را روی سایت نصب و فعال کنیم. نصب کردن افزونه وردپرس که بسیار راحت و معمولاً به دو روش کلی قابل انجام است (در ادامه به آن اشاره شده). اما کار بعدی در استفاده از افزونه فعال کردن آن است. فعال کردن افزونه تعاریف مختلفی دارد. یک فعال کردن داریم که از طرف خود وردپرس انجام می شود و برای هر افزونه ای باید انجام شود. یک نوع فعال کردن دیگر هم داریم، که بسته به خودِ افزونه باید انجام شود.

چگونه افزونه را فعال کنیم

چگونه افزونه را فعال کنیم ؟

نصب کردن افزونه وردپرس

همانطور که گفته شد، به دو روش می توان افزونه ای را روی وردپرس نصب کرد:

  1. روش اول مستقیم از طریق بخش پیشخوان وردپرس است که وارد صفحه افزونه ها > افزودن می شوید و عبارتی را جستجو می کنید. از بین افزونه های پیدا شده، روی دکمه “هم اکنون نصب کن” یک افزونه کلیک کرده و صبر می کنید تا نصب انجام شود. این روش تمامی مراحل به صورت ساده پیاده سازی شده و بدون اینکه شما را درگیر مباحث فنی کند، امکان استفاده از یک افزونه را هم میدهد. همین جا بد نیست به این مورد اشاره کنیم که برای فعال کردن یک افزونه، از همین صفحه، بعد از اینکه افزونه ای را نصب کردیم، می توانیم روی دکمه “فعال” آن کلیک کرده تا از همین جا افزونه فعال گردد.
  2. روش دوم نصب افزونه به صورت آپلود کردن پوشۀ فشرده شدۀ افزونه در مسیر افزونه های وردپرس است. سپس باید آن را از حالت فشرده خارج کنیم؛ این کار را به واسطۀ File Manager یا مدیریت پروندۀ کنترل پنل هاست باید انجام دهیم. حال کار نصب افزونه به اتمام می رسد. باید آن را از بخش پیشخوان مثل هر افزونۀ دیگری فعالش کنیم.
یک آموزش جذاب دیگه!  نوشتن یادداشت برای تک تک افزونه های وردپرس

فعال کردن اصلی افزونه

اولین نوع فعال کردن افزونه، فهماندن به وردپرس برای فعال کردن آن است. برای این کار وارد صفحه مدیریت افزونه ها می شوید. سپس باید روی فعال کردن هر کدام از افزونه هایی که قصد فعال کردنشان را دارید کلیک کنید.

صفحه مدیریت افزونه های وردپرس

صفحه مدیریت افزونه های وردپرس

با این روش افزونه فعال می شود. حتی به صورت گروهی هم قادرید چندین افزونه را فعال کنید. برای این کار از ستون اول سمت راست، هر کدام از افزونه هایی که قصد فعال کردنشان را دارید تیک بزنید. از فهرست کشویی کارهای دسته جمعی، فعال کردن را انتخاب کنید. سپس روی “اجرا” در روبروی همان فهرست کشویی کلیک کنید.

فعال کردن اختصاصی هر افزونه

برخی از افزونه ها نیاز به یک مرحله فعال سازی دیگر هم دارند. مثلاً برای اینکه افزونه ای مثل WP Total Cache که کارش کش کردن محتوای سایت و افزایش سرعت بارگذاری صفحات سایت است، به طور کامل فعال شود، باید به صفحه تنظیماتش رفته و گزینه Enable یا فعال کردن آن را تیک بزنید و صفحه تنظیمات را ذخیره کنید. با این کار، فعالیت افزونه شروع خواهد شد.

در نهایت فعال کردن افزونه به هر طریقی که باشد، کار سختی نخواهد بود. معمولاً تنظیمات برخی از افزونه ها کمی زیاد و دور از انتظار هستند که حتماً باید از روی یک آموزش تصویری و کامل انجام شوند؛ مخصوصاً اگر زبان انگلیسی شما چندان خوب نباشد. ما برای تمامی افزونه های وردپرس در سایت WPTutorial.ir آموزش دسته اول و جامع به همراه ویدیوهای آموزشی برای شما ارائه می کنیم. همراه ما باشید.

یک آموزش جذاب دیگه!  نصب و فعال سازی افزونه Jetpack وردپرس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.