نصب دستی افزونه وردپرس

ما یک روش ساده نصب افزونه و یا حتی پوسته روی وردپرس داریم که با عنوان نصب خودکار شناخته می‌شود. به این صورت که نام افزونه یا پوسته را از داخل پیشخوان سایت جستجو می‌کنیم، بعد از آن وردپرس تمامی کارهایی که برای نصب آن مورد نیاز است را برای ما انجام می‌دهد. پس از آن هم افزونه را فعال می‌کنیم و شروع به استفاده از آن می‌نماییم. در مقاله نصب افزونه های وردپرس راجع به انواع مختلف نصب توضیحات لازم داده شده.

اما گاهی از اوقات ممکن است نیاز باشد تا به صورت دستی اقدام به نصب افزونه یا قالب روی وردپرس کنیم. پس در روشی که خودکار خود وردپرس اقدام به نصب افزونه نمی‌کند، به آن نصب دستی گفته می‌شود. درست است که اسمش دستی است؛ اما کار سختی نیست و زیاد وقت گیر هم نیست.

به طور کلی نصب دستی افزونه وردپرس به دو روش صورت می‌پذیرد:

نصب دستی افزونه به روش بارگذاری از پیشخوان وردپرس

در این روش، تمامی کارها، مثل نصب خودکار، از طریق پیشخوان وردپرس صورت می‌گیرد. برای این منظور کافی است به صفحهٔ افزونه‌ها > افزودن رفته و روی پیوند «بارگذاری افزونه» کلیک می‌کنیم.

نصب دستی افزونه وردپرس

حالا روی Choose File کلیک می‌کنیم. از روی رایانه خودمان سند فشرده شدهٔ افزونه را پیدا می‌کنیم و روی Open کلیک می‌کنیم. در نهایت با کلیک روی دکمهٔ «هم‌اکنون نصب کن» افزونه بارگذاری می‌شود و اگر مشکلی نداشته باشید روی سایت نصب می‌گردد.

یک آموزش جذاب دیگه!  آموزش نصب افزونه اسلایدر وردپرس

نصب دستی افزونه به روش بارگذاری از File Manager

در روش استفاده از File Manager باید وارد کنترل پنل فضای میزبانی و سپس وارد File Manager شده و سند افزونه را که به صورت یک فایل zip شده است را در مسیر wp-content/wp-plugins بارگذاری کنیم. بعد از بارگذاری، سند را از حالت فشرده خارج می‌کنیم و حالا افزونه باید در صفحهٔ افزونه‌های نصب شده در پیشخوان وردپرس قابل نمایش باشد.

با فعال کردن افزونه از داخل پیشخوان، افزونه قابل استفاده خواهد بود. به همین روشی که برای نصب یک افزونه از طریق File Manager اقدام کردیم، برای حذف کردن آن هم می‌توانیم پوشهٔ یک افزونه را از روی فضای میزبانی از مسیر مد نظر حذف کنیم. البته باید بدانیم که تنها در صورتی که امکان حذف افزونه از پیشخوان مقدور نیست، باید از این روش استفاده نماییم.

جمع بندی

پس این گونه است که می‌توانید به روش دستی افزونه ای را روی وردپرس نصب کنید. یا همین کار را حتی برای پوسته‌های وردپرس انجام دهید. تنها اختلاف در این است که پوسته‌های وردپرس در مسیر wp-content/wp-themes ذخیره می‌شوند. با دیگر آموزش های ما راجع به حذف و نصب افزونه‌ها و پوسته‌های وردپرس همراه با WPTutorial.ir باشید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.