افزونه ترجمه قالب وردپرس

برای هر کاری که در وردپرس خواسته باشیم انجام دهیم افزونه وجود دارد. مثلاً اگر بدانید که افزونه‌ای برای ترجمهٔ افزونه یا حتی پوستهٔ وردپرس وجود دارد که تمامی کارها را از درون خود پیشخوان وردپرس انجام می‌دهد، بدون نیاز به نرم افزار اضافه، حتماً شگفت زده خواهید شد. نام این افزونه برای ترجمه قالب وردپرس Loco Translate است و کاربرد خیلی خیلی ساده‌ای دارد! به طوری که اصلاً نیازی نیست که درگیر مسائل فنی شوید. فقط باید تک تک رشته‌ها (کلمات) موجود در سند ترجمه قالب یا افزونه را ترجمه کنید. حالا به هر زبانی که خواسته باشید.

افزونه ترجمه قالب وردپرس

افزونه Loco Translate را مثل هر افزونهٔ دیگر وردپرس می‌توانید از قسمت پیشخوان وردپرس نصب نمایید. بعد از فعال سازی Loco Translate یک مورد با همین نام، به نوار سمت راست پیشخوان افزوده خواهد شد. روی آن که کلیک کنید، وارد صفحهٔ اصلی افزوده می‌شوید که فهرست تمامی افزونه‌های فعال و قالب وردپرسی که الان روی سایت فعال است قرار گرفته است. حالا روی عنوان هر کدام که کلیک کنید، وارد صفحهٔ ترجمهٔ همان افزونه یا قالب خواهید شد.

مراحل کار خیلی ساده است و بعد از ورود به صفحهٔ ترجمه یک قالب، کافی است روی زبانی که قصد ترجمه کردن آن را دارید کلیک کنید. معمولاً برای یک افزونه یا قالب فایل‌های زبان زیادی ممکن است وجود داشته باشد که خود وردپرس بسته به زبان اصلی سایت، تصمیم می‌گیرد که از کدام زبان استفاده کند. پس شما برای ورود به صفحهٔ مترجم باید روی یکی از زبان‌ها کلیک کنید.

یک آموزش جذاب دیگه!  افزونه ترجمه در وردپرس Loco Translate

اگر هم زبان مد نظر شما در این فهرست وجود نداشته باشد، باید روی New Language کلیک کنید و زبان جدید را اضافه کنید. خود افزونهٔ Loco Translate تمامی کارهای لازم از ساخت اسناد جدید تا اضافه کردن متغیرهای لازم را انجام می‌دهد. نکتهٔ مهم بعدی این است که برای ترجمه قالب توسط هر افزونه‌ای، از جمله افزونهٔ Loco Translate، قالب شما از قبل باید قابلیت ترجمه را داشته باشد. یعنی برای هر رشته‌ای که قرار است ترجمه‌ای داشته باشد، از تابع __ یا _e استفاده شده باشد. که این مباحث مربوط به برنامه نویسی قالب وردپرس است.

با این توضیحات و آموزشی که در مقالهٔ آموزش افزونه ترجمه در وردپرس Loco Translate آمده است، شما از همین الان می‌توانید تبدیل به یک مترجم قالب یا افزونه وردپرس شوید. پس همین الان شروع کنید!

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.