فعال سازی به روز رسانی خودکار افزونه های وردپرس

اگر با وردپرس کار کرده باشید، حتماً می‌دانید که یکی از ذهن مشغولی‌های شما به روز کردن خود وردپرس به همراه افزونه‌ها و پوسته‌های نصب شده روی آن است. اگر چه به روز کردن وردپرس و اجزاء آن، کار بسیار راحتی است. فقط کافی است به صفحهٔ به‌روزرسانی‌ها رفته و همهٔ موارد را انتخاب کنید و روی دکمهٔ به‌روزرسانی کلیک کنید. حالا باید صبر کنید تا کار به‌روزرسانی به اتمام برسد. اما اگر در همین حد هم نخواسته باشید درگیر شوید، بهتر است به روز رسانی خودکار افزونه‌های وردپرس را فعال کنید تا از این به بعد با انتشار نسخهٔ جدید از یک افزونه، کار به روز شدن در پس زمینه به صورت خودکار انجام شود.

برای این کار وارد صفحهٔ افزونه‌های نصب‌شده در پیشخوان شوید. فهرست تمامی افزونه‌هایی که تا به حال نصب کردید را خواهید دید. در این جدول، ستونی با نام «به‌روزرسانی‌های خودکار» وجود دارد که وضعیت فعال یا غیرفعال بودن به روز رسانی خودکار مربوط به هر افزونه نشان داده شده. اگر این ستون را نمی‌بینید، از بالای صفحه روی «تنظیمات صفحه» کلیک کنید. سپس نمایش این ستون را فعال کنید.

فعال سازی به روز رسانی خودکار افزونه های وردپرس

وضعیت به‌روزرسانی خود را از طریق همین ستون می‌توانید تغییر دهید. مثلاً در تصویر بالا به‌روزرسانی خودکار افزونهٔ LiteSpeed Cache فعال است. با کلیک روی دستور «غیرفعال‌سازی به‌روزرسانی‌های خودکار» این قابلیت غیرفعال می‌شود.

یک آموزش جذاب دیگه!  از دسترس خارج کردن کامل سایت وردپرس

در صورتی که خواسته باشید برای همه یا گروهی از افزونه‌ها به روز رسانی خودکار را فعال یا غیرفعال کنید، می‌توانید آنها را انتخاب کنید و از فهرست کشویی «کارهای دسته‌جمعی» که در پایین یا بالای صفحه موجود است، عملیات مورد نظر را انتخاب کرده و روی «اجرا» کلیک کنید.

نکاتی که برای فعال کردن به‌روزرسانی خودکار افزونه‌ها باید بدانید این است که حتماً این قابلیت را برای افزونه‌های پایدار فعال کنید. گاهی از اوقات افزونه‌هایی که دارای باگ (ایراد) هستند، با به روز شدن ممکن است کل سایت را از دسترس خارج کنند. اگر به صورت دستی به روز رسانی را انجام دهید، خوب متوجه مشکل خواهید شد. اما وقتی این کار خودکار صورت گیرد، ممکن است علت دقیق آن را متوجه نشود یا مدت زمانی صرف شود تا علت واقعی مشکل را بیابید.

ولی از طرف دیگر، اگر علت انتشار نسخهٔ جدید یک افزونه، رفع یک باگ امنیتی باشد، همین به روز رسانی خودکار می‌تواند باعث افزایش امنیت سایت شما شود. چون در اولین فرصت ممکن آن ایراد از روی افزونهٔ سایت شما حذف خواهد شد. پس به این نکته‌ها حتماً دقت داشته باشید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.