صفحه ساز در وردپرس چیست ؟

عبارت صفحه ساز در وردپرس یک مفهوم خاصی دارد. صفحه ساز به افزونه‌هایی اطلاق می‌گردد که برای ساخت صفحه یا برگه در سایت استفاده می‌شوند که این صفحه‌ها از گرافیک خیلی جذابی برخوردارند و عموماً دارای عناصر مدرنی اند. صفحه سازها به صورت افزونه روی وردپرس نصب شده و در صفحهٔ افزودن نوشته یا افزودن برگه در پیشخوان وردپرس تغییراتی را اعمال می‌کنند که در نهایت با ترفند گرفتن و کشیدن می‌توان ساختار صفحه را مشخص کرد و از عناصری درون آن به نحوی که خواست ماست استفاده کنیم.

صفحه ساز در وردپرس چیست

معروف ترین افزونه های صفحه ساز

شاید بد نباشد که در همین ابتدا به معروف ترین افزونه‌های صفحه ساز وردپرس اشاره ای کنم و شما با را معروف ترین آنها آشنا کنم. در این رابطه فهرست زیر تقدیم شما:

هر کدام از این افزونه‌ها دارای مزایا و معایب خود هستند که البته باید خدمت شما عرض کنم که ساختار کار با تمامی آنها تقریباً به یک شکل است. بدین صورت که ابتدا باید تعداد ردیف‌ها و ستون‌های یک صفحه را مشخص کنید. سپس درون هر جعبه از عناصری که دوست دارید استفاده کنید. مثلا عنصر عکس یا نمایش اسلایدی عکس. یا عنصر آکوردیان یا هر عنصر دیگر که هر افزونهٔ برگه ساز از آن پشتیبانی می‌کند.

یک آموزش جذاب دیگه!  صفحه بندی پست ها در وردپرس

ما راجع به هر کدام از این افزونه‌ها آموزش‌ها و مقالات خوبی درون سایت نوشتیم که بد نیست به آنها هم سری بزنید.

بگیر و بکش!

افزونه های صفحه ساز در وردپرس خیلی محبوبند! چه شده که این محبوبیت به سراغ آنها آمده است؟ شاید بتوان گفت مهم ترین عامل، سادگی و سهولت در استفاده از آنهاست. یعنی با روش گرفتن و کشیدن یک ردیف یا ستون یا عنصر، به راحتی می‌توان ساختار کل صفحه را ایجاد کرد و تنظیمات هر بخش را هم انجام داد.

برای این منظور نیازی نیست کاربر، اطلاعی از دانش کدنویسی داشته باشد. همه چیز بصری است و حتی مبتدی‌ترین افراد هم قادرند از این راه صفحه‌های خیلی جذابی را خلق کنند و در سایت خود منتشر کنند.

در استفاده از صفحه ساز ها هوشیار باشید!

هر چقدر افزونه‌های صفحه ساز خوب و کارآمد باشند، اما در استفاده از آنها باید به نکات زیادی دقت کنید. اول اینکه زمانی که با یک افزونهٔ صفحه سازی، اقدام به ساخت یک صفحه در سایت خود برای بازدید کنندگان می‌کنید، آن افزونه باید برای همیشه روی سایت شما نصب و فعال باشد. در غیر این صورت، زمانی که افزونهٔ صفحه ساز را غیر فعال می‌کنید، تمامی صفحات سایت شما که از آن افزونه برای ایجاد شدن استفاده کرده بودند، به هم می‌ریزند!

یک آموزش جذاب دیگه!  تزیین نوشته وردپرس با Art Decoration Shortcode

همین نکته نشان می‌دهد که بهتر است افزونهٔ صفحه ساز مد نظر خود را در ابتدای کار انتخاب کنید و تمامی صفحات پیشرفتهٔ سایت تان را با همان بسازید و بعد از آن افزونهٔ صفحه ساز را تغییر ندهید.

از طرف دیگر افزونه‌های صفحه ساز معمولاً سنگین هستند و نباید چندین افزونهٔ صفحه ساز وردپرس روی سایت نصب کرد. این کار باعث کاهش شدید سرعت سایت شما خواهد شد و نتیجهٔ آن جز ضرر چیز دیگری نیست.

جمع بندی

با این توضیحات امیدوارم توانسته باشم به سوالی که در ذهن شما با عنوان افزونه صفحه ساز در وردپرس چیست به خوبی پاسخ داده باشم. یک چنین افزونه‌هایی هر چند که برای هر نوع سایتی ضروری نیستند. اما برای خیلی از سایت‌ها الزامی اند. معمولاً سایت‌هایی که چند تا صفحه بیشتر ندارند و هر کدام از این صفحات هم باید به قدری جذاب باشند که نظر بازدید کننده را به خود جلب کنند، مثل سایت‌های شرکتی، نیاز دارند که یک افزونهٔ صفحه ساز خوب داشته باشند و با آن کار کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.