افزونه افکت عکس وردپرس

افکت به معنای حالت خاصی از نمایش یک عنصر در صفحات وب است. نمایش خاص به صورت افکت باعث می‌شود تا سایت از حالت خشک و خسته کننده خارج شود. از مهم‌ترین عناصری که یک سایت می‌تواند افکت‌های مختلفی به خود بگیرد، عکس‌ها و تصاویر سایت هستند. در وردپرس این کار به واسطهٔ افزونه افکت عکس وردپرس صورت می‌گیرد و من اینجا هستم تا به شما افزونه های افکت گذاری عکس وردپرس را معرفی کنم.

افزونه افکت عکس وردپرس

افزونه های زیادی برای اعمال افکت روی عکس‌های وردپرس وجود دارند. هر کدام هم از ساختار خاص خودشان برای اعمال افکت تبعیت می‌کنند. اما به طور کلی این دست افزونه‌ها به دو دستهٔ کلی تقسیم می‌شوند.

دستهٔ اول افزونه‌هایی هستند که روی تمامی عکس‌های سایت افکت قرار می‌دهند که طبیعتاً باید روی تمامی صفحات سایت کدهایی را بارگذاری کنند. دستهٔ دوم افکت را روی تعداد خاصی از عکس‌ها که ما انتخاب می‌کنیم اعمال می‌کنند. در این حالت این افزونه‌ها بیشتر شبیه به افزونه‌های ساخت گالری عکس عمل می‌نمایند.

از نمونه‌های افزونه‌های دستهٔ اول افکت عکس وردپرس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

عمده افزونه‌های Image Hover هم از این دست هستند که عکس‌های سایت را طوری افکت گذاری می‌کنند که وقتی اشاره گر بازدید کننده روی عکسی رفت، عکس به صورت خاص و شکیلی نمایش داده شود یا یک پویانمایی خاصی روی آن اعمال گردد.

یک آموزش جذاب دیگه!  لایت باکس وردپرس چیست ؟

معمولاً این دست افزونه‌ها با عنوان افزونه لایت باکس هم شناخته می‌شود. ولی معمولاً افزونه‌های دیگری هم هستند که انواع دیگری از افکت‌ها را روی عکس‌های سایت اعمال می‌نمایند.

اما دستهٔ بعدی که مهم‌ترین نمونه‌های آنها را در زیر می‌توانید ببینید، بیشتر برای ساخت گالری عکس با افکت خاص می‌توان از آنها استفاده نمود. یعنی چند تا عکس را انتخاب می‌کنید که می‌خواهید در کنار هم نمایش داده شوند. حالا افکت عکس مد نظرتان را هم انتخاب کرده و تنظیمات آن را انجام می‌دهد و در نهایت با یک کد کوتاهی که به شما داده می‌شود، آن گالری عکس با افکت انتخابی را در جایی از سایت که می‌خواهید به نمایش می‌گذارید.

طریقهٔ کار کردن با این افزونه‌ها به طور کلی این طوری است که، ابتدا باید یک گالری عکس ایجاد کرد که می‌خواهیم روی عکس‌ها افکت خاصی اعمال گردد. امکان تعیین تعداد عکس‌ها در هر ردیف و دیگر تنظیمات هم به دست شماست. حالا نوع افکت را مشخص کرده و در نهایت با کد کوتاهی که داده می‌شود، آن را در یک برگه یا نوشته یا حتی ابزارک جاسازی می‌کنیم.

بسته به نیاز خود می‌توانید از یکی از این دو گروه افزونه افکت عکس وردپرس برای سایت خود استفاده کنید. ما در آموزش‌های دیگر سعی می‌کنیم آموزش کاملی راجع به تک تک این افزونه‌ها را تقدیم شما عزیزان بکنیم.

یک آموزش جذاب دیگه!  تزیین نوشته وردپرس با Art Decoration Shortcode

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.