طراحی پوسته وردپرس با Beaver Themer به روش گرفتن و کشیدن

از زمانی که افزونه‌های صفحه ساز یا همان Page Builder وارد دنیای وردپرس شدند، با آنها خیلی راحت می‌شد تک تک صفحات سایت را بدون نیاز به کدنویسی، به شیوه‌ای ساخت که از گرافیک خیلی حرفه‌ای برخوردار باشند. تنها کاری که لازم بودن انجام گیرد، افزودن عناصر یا اجزایی بود که از قبل تهیه شدند بودند و ما باید محتوای درون هر عنصر را پر می‌کردیم و تنظیمات ظاهر آن را انجام می‌دادیم. حالا با پیشرفت هر چه بیشتر این چنین ابزارهای ساده‌سازی طراحی سایت با وردپرس، ابزار طراحی پوسته وردپرس آمده که دقیقاً از همان ساختار پشتیبانی می‌کند.

طراحی پوسته وردپرس با Beaver Themer به روش گرفتن و کشیدن
طراحی پوسته وردپرس با Beaver Themer

افزونه Beaver Themer یکی از آنها است. این افزونه که بر پایهٔ افزونه‌ٔ Beaver Builder ساخته شده است، دقیقاً به همان روشی گرفتن و کشیدن (Grag & Drop) می‌تواند کل قالب سایت شما را به صورت یک Child Theme ایجاد کند.

حتماً باید Beaver Builder روی وردپرس شما نصب باشد که با نصب Beaver Themer در کنار آن، بتوان پوستهٔ مورد نظرمان را بسازیم. افزونهٔ اولی رایگان است و از مخزن وردپرس می‌توانید آن را دریافت کنید. اما افزونهٔ دومی رایگان نیست و باید یا آن را خریداری کنید، یا از روش‌های جایگزین برای دریافت آن استفاده کنید.

البته Beaver Themer باید کار را از روی یک پوستهٔ از قبل ساخته شده شروع کند. یک پوستهٔ ساده که حتماً هم تمام عرض باشد. بعد از آن کار روی آن را با Beaver Themer شروع می‌کنیم و تک‌تک قسمت‌های پوسته از قبیل سرصفحه، پاصفحه، قسمت اصلی محتوا، صفحات بایگانی و … را ایجاد می‌کنیم.

یک آموزش جذاب دیگه!  تغییر رنگ تصادفی پس زمینه سایت وردپرس

ساخت ساختار این بخش‌ها از پوسته هم به روش گرفتن و کشیدن، دقیقاً مثل برگه ساز Beaver Builder است. یعنی اول باید ردیف و ستون اضافه کرد. حالا درون هر ستون عنصر مد نظر را افزود و بعد از آن درون عنصر را با محتوای مورد نیاز پر کرد. مثلا می‌توان یک فهرست کشویی یا آکوردیان افزود، یا اسلاید اضافه کرد و یا هر عنصر دیگری که نیاز داریم را بیافزاییم.

از طریق نسخهٔ نمایشی که آماده شده، می‌توانید بررسی کنید و ببینید که این افزونه چطور کار می‌کنید. بدین منظور روی این لینک کلیک کنید. سپس روی Themer Demo کلیک کنید.

با این توضیحات اولیه الان وقت آن است که مقاله آموزش کامل Beaver Themer را مطالعه کنید که گام به گام کارهایی که باید انجام دهید را خدمت شما توضیح دادم. همین الان کار طراحی پوسته وردپرس بدون کدنویسی با Beaver Themer را شروع کنید. پوسته‌ای که هیچ وقت مثل آن را حتی شاید ندیده باشید!

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.