پلاگین ایمیل مارکتینگ وردپرس

برای بازاریابی روی وردپرس باید برنامه داشت و برای برنامه ریزی جهت بازاریابی روی وردپرس باید دانست که اصولاً از چه روش هایی می‌توان استفاده کرد. یعنی روش‌های مختلف بازاریابی اینترنتی چیست. یکی از روش‌های خیلی خوب و تاثیرگذار در عرصهٔ بازاریابی اینترنتی، ایمیل مارکتینگ است که همان بازاریابی ایمیلی است. اما اینکه بخواهیم روی وردپرس یک برنامهٔ بازاریابی ایمیلی راه‌اندازی کنیم، این کار به را حتی با نصب یک پلاگین ایمیل مارکتینگ وردپرس قابل پیاده سازی است.

پلاگین ایمیل مارکتینگ وردپرس

ایمیل مارکتینگ چیست؟

برخلاف تصویری که ممکن است در ذهن شما یا حتی دیگران وجود داشته باشد، ایمیل مارکتینگ به این معنا نیست که یک فهرست از نشانی‌های ایمیل مختلف پیدا کنیم و شروع به ارسال ایمیل به آنها کنیم! حالا چه دستی و اگر هم تعداد نشانی‌های ایمیل زیاد بود، توسط نرم افزارهای آنلاین و آفلاین!

برای ارسال ایمیل در هر صورت، باید موافقت صاحب نشانی ایمیل را داشته باشیم. یک برنامهٔ بازاریابی ایمیل موفق و حرفه‌ای به این صورت کار می‌کند که، با ارائه یک محتوای جذاب، توسط خود فرد، تنها نشانی‌های ایمیلی را دریافت می‌کنیم که مالک آن نشانی علاقه مند به دریافت یک چنین محتویاتی باشد. به همین دلیل باید خود شخص در لیست ایمیل ما ثبت نام کند.

پس پلاگین ایمیل مارکتینگ وردپرس که ما قصد معرفی آن را در اینجا خدمت شما داریم، باید به همین روش کار کند. که معمولاً یک جعبه در جایی از سایت شما به بازدید کنندگان نشان می‌دهد که کاربر با وارد کردن نشانی ایمیل خود، موافقت خود را از دریافت ایمیل‌های شما اعلام می‌کند. البته برنامه‌ای از ایمیل مارکتینگ موفق است که فقط تبلیغ برای کاربر ارسال نکند! بیشتر از اینکه به فکر تبلیغ مستقیم سایت یا محصولات خود باشیم، باید به فکر دادن یک چیز ارزشمند به مخاطب باشیم. تا به طور غیر مستقیم حتی ارزش کار ما را هم درک کند.

پلاگین ایمیل مارکتینگ وردپرس

در این زمینه با این طرز کاری که خدمت شما عرض کردم، افزونه‌های بسیار زیادی هم به صورت رایگان و پولی وجود دارند که بهتر است برای شروع از افزونه‌های رایگان شروع کنید. وقتی از افزونه‌های رایگان برای وردپرس صحبت می‌کنیم، به این معنا نیست که به سراغ چیزی خواهیم رفت که کیفیت ندارد! بلکه به دلیل اینکه خود وردپرس رایگان و البته با کیفیت است، افزونه‌هایش هم طبیعتاً یک چنین ویژگی‌ای را دارند.

یک آموزش جذاب دیگه!  مشکل ارسال ایمیل وردپرس

حالا با هم چند تا از افزونه های ایمیل مارکتینگ وردپرس را بررسی می‌کنیم.

افزونه Newsletter

ممکن است از معروف‌ترین افزونه‌های بازاریابی ایمیل برای وردپرس باشد که تمامی کارها را روی خود سایت شما انجام می‌دهد. یعنی وابستگی ای به یک سرویس یا سایت دیگر ندارد. به این معنا که اطلاعات تمامی افرادی که در خبرنامه ایمیل شما عضو شدند، همچنین ایمیل‌هایی که قرار است به آنها ارسال شوند، همگی در پایگاه دادهٔ سایت شما ذخیره می‌شوند.

به طور کامل از زبان فارسی پشتیبانی می‌کند و از طریق ابزارک می‌توانید یک جعبه در نوار کناری را جای دیگری از سایت اضافه کند که بازدید کنندگان با دیدن آن، ایمیل خود را وارد آن می‌کنند و عضو خبرنامهٔ ایمیلی شما می‌شوند. شما این فهرست اعضاء را از قسمت پیشخوان می‌توانید مشاهده کنید و به آنها ایمیل بفرستید.

افزونه Newsletter

در استفاده از یک چنین افزونه‌هایی حتماً به این نکته دقت داشته باشید که هاستینگ شما اجازهٔ ارسال ایمیل انبوه به این صورت را به شما داده باشد. البته در بیشتر موارد، هاست‌ها مشکلی بابت ارسال یک چنین ایمیل‌هایی که حکم هرزنامه را ندارد، ندارند.

افزونه Mailchimp for WordPress

این افزونه به طور هماهنگ با سرویس Mailchimp کار می‌کند. این سرویس یک سایت است که کارش بازاریابی و ارسال ایمیل به صورت انبوه است. یعنی شما فهرست ایمیل‌تان را روی آن ایجاد می‌کنید و بعد از آن تصمیم می‌گیرید که به چه گروه‌هایی یا افرادی ایمیل مد نظرتان ارسال گردد.

افزونه Mailchimp for WordPress

این افزونه جزء افزونه‌هایی است که روی هاست شما فشاری وارد نمی‌کند. بلکه تنها یک ارتباط بین وردپرس و MailChimp ایجاد می‌نماید. ارتباطی هم برای افزودن یک شخص به فهرست ایمیل و هم برای ارسال ایمیل تحت شرایطی که تعیین کردید. حتماً باید دقت داشت که شما باید درون سایت MailChimp حساب کاربری داشته باشید تا بتوانید از امکانات این افزونه هم استفاده کنید.

یک آموزش جذاب دیگه!  ارسال ایمیل در وردپرس برای وقایع مختلف

افزونه MailPoet – emails and newsletters in WordPress

افزونهٔ MailPoet هم یکی از افزونه‌های مستقل از سرویس‌های خارجی ارسال ایمیل است. دارای تنظیمات کمی است و تقریباً از همان ابتدایی که نصبش می‌کنید، سریعاً قابلیت استفاده دارد. برای ساخت قالب ایمیلی که قرار است برای اعضای خبرنامه ارسال شود، به روش گرفتن و کشیدن می‌توانید عناصر آن را تعیین کنید که در نهایت یک ایمیل کاملاً واکنشگرا برای مخاطبان‌تان ارسال کنید.

افزونه MailPoet – emails and newsletters in WordPress

همچنین امکان ارسال ایمیل به صورت زمان بندی شده، مثلاً بعد از ارسال هر نوشته یا ارسال لینک آخرین نوشته از سایت در فاصله زمانی‌های خاص، وجود دارد. تقریباً می‌توان گفت که برنامهٔ ایمیل مارکتینگ وردپرس شما را کاملاً خودکار می‌کند.

البته تمامی این مزیت‌ها را گفتیم. ولی باید به یک عیب تقریباً مهم برای ما فارسی زبانان اشاره کنیم! که MailPoet برای زبان‌های راست چین هنوز به خوبی سازگار نشده است. ولی به هر حال از نظر فنی حتی برای یک چنین سایت‌هایی کار خواهد کرد. همچنین وردپرس شبکه را هم پشتیبانی نمی‌کند.

افزونه Email Subscribers & Newsletters

این افزونه هم یک افزونه ایمیل مارکتینگ کامل است که تمامی فعالیت‌هایش را روی سایت شما انجام می‌دهد. با یک کد کوتاه یا کد PHP که درون اسناد قالب قرار می‌دهید، فرم عضویت را برای بازدید کنندگان‌تان نمایش می‌دهد. حالا افراد داخل خبرنامهٔ شما عضو شده و شما به صورت زمان بندی شده یا دستی برای‌شان ایمیل ارسال می‌کنید.

افزونه Email Subscribers & Newsletters

امکان ارسال ایمیل بعد از هر انتشار نوشته در سایت، یا انتشار ایمیل دلخواه با قالب دلخواه از ویژگی‌های دیگر این افزونه ارسال ایمیل یا ایمیل مارکتینگ است. می‌توان گفت یک راهکار کامل برای بازاریابی ایمیل روی وردپرس محسوب می‌گردد.

جمع بندی

با این توضیحات کافی و عالی که در این صفحه خدمت شما داده شد، الان وقت آن است که از بین این چند افزونه که خدمت شما معرفی شد، یکی را انتخاب کرده و شروع به نصب و آموزش آن طبق دیگر مقالات و ویدیوهای آموزشی ما نمایید. با ما همچنان همراه باشید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.