لیست ایمیل چیست و برای ما چه کاری انجام می دهد؟

یکی از اصطلاحاتی که زیاد در زمینه بازاریابی اینترنتی از آن استفاده می شود، لیست ایمیل است. لیست ایمیل روشی برای بازاریابی و بالا بردن مشتری برای خرید و افزایش سود است. به دلیل اینکه شاید خیلی از شما عزیزان راجع به این موضوع زیاد اطلاعات نداشته باشید، سعی کردم مقاله ای در این رابطه بنویسم که به طور کامل راجع به چیستیِ لیست ایمیل و نحوۀ ایجاد آن توضیحات تکمیلی را ارائه کنم. پس با ادامه این آموزش در خدمت شماییم.

لیست ایمیل چیست و برای ما چه کاری انجام می دهد

لیست ایمیل چیست و برای ما چه کاری انجام می دهد؟

فرض کنید ما محصول یا محصولاتی داریم که در نظر داریم آنها را به فروش رسانده و برای این منظور می خواهیم یک متن تبلیغاتی را برای عده ای ارسال کنیم. به نظر شما این متن تبلیغاتی را باید به چه کسانی ارسال کنیم؟ از چه روشی این کار را می توانیم انجام دهیم؟ روش های ارسال که مشخص هستند؛ روش هایی مثل پیامک، تلویزیون، اینترنت و از همه مهم تر ایمیل. پس اگر بخواهیم ایمیل های تبلیغاتی ارسال کنیم، باید به چه نشانی هایی این ارسال ها را انجام دهیم؟

پاسخ به این سوال که باید به چه نشانی هایی ایمیل ارسال کنیم، کمی تخصصی است. اصلاً به دست آوردن این ایمیل ها یک کار اصولی است و باید طبق ضوابطش انجام گیرد. حالا به یک دسته نشانی ایمیل که ما می توانیم متن تبلیغاتی مان را ارسال کنیم، یک لیست ایمیل می گویند. پس فهمیدید که لیست ایمیل یا همان فهرست ایمیل، یک دسته نشانی ایمیل است که ما قادرید به آن متن تبلیغاتی ای را ارسال کنیم.

یک آموزش جذاب دیگه!  ارسال اطلاعیه از وضعیت نوشته های سایت با Post Status Notifier Lite

حالا این لیست ایمیل را از کجا می توان به دست آورد؟ با جستجو در اینترنت خواهید دید که سایت های مختلف لیست های ایمیل زیادی را برای دانلود روی سایت شان قرار دادند. گفته شده که با دانلود آنها و ارسال ایمیل به آن نشانی ها، می توان بازاریابی ایمیلی را انجام داد! اما این کار به هیچ عنوان صحیح نیست. چون ارسال ایمیل باید برای کسانی انجام گیرد که خودشان خواستار دریافت آن ایمیل ها هستند. نه نشانی های ایمیل تصادفی که حتی اصلاً نمی دانیم که وجود خارجی دارند یا خیر.

ارسال ایمیل به صورت دستی و یک به یک انجام نمی شود. بلکه باید با استفاده از نرم افزارها و سرویس های اینترنتی انجام گیرد. مثلا‌ً سرویس Mail Chimp را در نظر بگیرید که یک سامانۀ ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی با ایمیل است. این سامانه هم می تواند یک لیست ایمیل را دریافت کرده و اقدام به ارسال متن و تصاویر تبلیغاتی شما کند. هم از همه مهم تر، می تواند برای شما لیست ایمیل بسازد! چطور؟ به شما خواهم گفت.

طریقه ساخت یا تهیه لیست ایمیل که سرویس هایی مثل Mail Chimp از آنها استفاده می کنند، روشی اصولی و درست است. ما نباید به صورت تصادفی و فله ای برای دیگران ایمیل ارسال کنیم که با این کار حتماً با شکست روبرو خواهیم شد. باید یک فرم به همراه توضیحات را درون یک صفحه قرار دهیم. حالا افرادی که احتمال می دهیم به موضوع مد نظر ما علاقه مند هستند را دعوت کنیم که از آن صفحه بازدید کنند و نشانی ایمیل خود را برای ما ارسال کنند.

یک آموزش جذاب دیگه!  پلاگین ایمیل مارکتینگ وردپرس

این طوری است که ساخت لیست ایمیل اصولی می شود. حالا ما قادریم برای آنها ایمیل ارسال کنیم. شاید از خودتان بپرسید که تقریباً هیچ کسی دلش نمی خواهد که متن تبلیغاتی دریافت کند. این درست است. ما نباید از مخاطبان بخواهیم که برای دریافت تبلیغ ایمیل خودشان را به ما بدهند. ما باید محتوا و چیزهای مفیدی تولید کنیم و به رایگان برای آنها ارسال کنیم تا آنها را هم راضی کنیم. در این میان می توان متون تبلیغاتی خودمان را هم ارسال کنیم.

بدین ترتیب الان شما باید دانسته باشید که لیست ایمیل چیست و چطور باید آن را تهیه کرد. البته در تهیه لیست ایمیل باید به ضوابط دیگر هم دقت داشت. ضوابطی که در دیگر مقالات آموزشی سایت، در دسته بازاریابی، به آنها خواهیم پرداخت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.