ارسال اطلاعیه از وضعیت نوشته های سایت با Post Status Notifier Lite

امروز قصد دارم افزونهٔ وردپرس Post Status Notifier را خدمت شما دوستان WPTutorial معرفی کنم. آیا تا به حال شده که نیاز به یک قابلیت روی سایت خود داشته باشید، که با هر تغییر روی هر نوشته یا محتوا از روی سایت شما، به برخی از کاربران سایت به صورت گروهی ایمیل ارسال شود؟ افزونه Post Status Notifier به راحتی این کار را برای شما انجام می‌دهد. این افزونه مثل تقریباً دیگر افزونه‌های وردپرس، دارای دو نسخهٔ پولی و رایگان است، که ما در اینجا با نسخهٔ رایگانش کار داریم.

Post Status Notifier
پلاگین Post Status Notifier

کاربرد افزونه Post Status Notifier

کار اصلی افزونهٔ Post Status Notifier ارسال ایمیل است؛ ولی چه نوع ایمیلی؟ ایمیل‌هایی که افزونه ارسال می‌کند تنها به کاربران سایت ارسال میکند. یعنی آنهایی که در قسمت کاربران سایت در پیشخوان وردپرس قابل مشاهده هستند. پس به اعضای خبرنامه یا کسانی که ایمیل‌شان را به شما دادند، ایمیل ارسال نمی‌کند. برای این منظور باید از افزونه‌های خبرنامهٔ ایمیلی استفاده کنید که راجع به آنها هم روی سایت زیاد صحبت کردیم و آموزش دادیم.

پس باید بدانید که اگر سایت شما در اصل یک اجتماع مجازی است که افراد زیادی روی آن در حال فعالیت هستند، ممکن است که به افزونهٔ Post Status Notifier نیاز پیدا کنید. حالا این افراد می‌توانند در نقش یک کاربر معمولی مشترک باشد. یا نوشته و یا مشارکت کنند و یا حتی مدیر کل. همانطور که در مقالهٔ آموزشی *نقش های کاربری وردپرس توضیح دادم، وردپرس از نقش های زیادی پشتیبانی می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر حتماً آن را مطالعه کنید.

یک آموزش جذاب دیگه!  عدم ارسال ایمیل ثبت نام وردپرس

Post Status Notifier چه زمانی ایمیل ارسال می‌کند؟

اینکه چه زمانی ایمیل ارسال شود، بستگی به این دارد که شما به عنوان مدیر سایت تنظیمات افزونه را به چه شکلی انجام داده باشید. یعنی با چه اتفاقی روی سایت، ایمیل‌ها به چه کاربرانی ارسال شود. البته این اتفاق‌ها تماماً باید مرتبط با نوشته‌ها و محتویات سایت باشند. مثلا می‌توان تعیین کرد که هر وقت یک نوشته‌ای به نوشته‌های سایت به صورت پیش نویس اضافه شد، یک ایمیل به مدیر اصلی سایت (شما) و مشارکت‌کننده‌ها ارسال کند، با متنی که شما تنظیم کردید.

Post Status Notifier از نوع نوشته‌های مختلف از قبیل نوشته‌ها و برگه‌ها و دیگر انواع نوشته که حتی خود شما در قالب یا در افزونه‌های دیگر تعریف شده هم پشتیبانی می‌کند. همچنین از Taxonomy های مختلف مثل برچسب‌ها و دسته‌ها و دیگر Taxonomy هایی که با افزونه‌های دیگر به وردپرس افزوده می‌گردد.

در صفحهٔ مخصوص Post Status Notifier Lite در مخزن وردپرس توضیحات کاملی راجع به تمامی ویژگی‌های افزونه هم در نسخهٔ رایگان و هم در نسخهٔ پولی داده شده که با مطالعهٔ آنها پی به تمامی قابلیت‌های آن خواهید برد. مثل هر افزونهٔ دیگری از افزونه‌های وردپرس هم قادرید آن را به سادگی نصب کنید و از همان لحظه شروع به استفاده از آن نمایید. پس از نصب یک صفحه در گروه صفحات تنظیمات با همین نام افزونه اضافه خواهد شد که تمامی تنظیمات از آنجا قابل دسترس است.

یک آموزش جذاب دیگه!  تاریخ انتشار پست وردپرس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.