درون ریزی ابزارک ها

گاهی از اوقات ممکنه که یک قالب دانلود یا خریداری کرده باشید که فروشنده به شما گفته که باید ابزارک های موجود درون بسته رو درون ریزی کنید. یا در کل یک فایل دارید که گفته شده ابزارک‌هایی هستند که برای استفاده از اونها باید روی وردپرس تون درون ریزی کنید. در خیلی از مواقع هم میخاید از کل ابزارک های روی سایت تون یک خروجی داشته باشید تا در مواقع بعدی که به اونها نیاز داشتید، روی سایت درون ریزی کنید. این کار خیلی مهمه، چون معمولاً ابزارک‌ها خیلی حساسند و ممکنه که با کوچک‌ترین اشتباهی مخصوصاً دستکاری توی پایگاه دادهٔ وردپرس، کل ابزارک‌های شما از بین بروند. به همین دلیل باید یک خروجی از اونها تهیه کنیم.

ابزارک های وردپرس

در تمامی سناریوهایی که در بالا شرح داده شد، شما نیاز دارید بدونید که چطور باید ابزارک‌های وردپرس رو درون ریزی کرد. منظور از درون ریزی، وارد کردن ابزارک‌ها و تنظیمات اونها به همون شکلی که قبلاً بودند هست. ممکنه که فایلی که با عنوان ابزارک‌ها دارید، پسوندش wie باشه. اگر این طور بود، باید از افزونهٔ Widget Importer & Exporter استفاده کنید. اصولاً این افزونه برای تهیهٔ خروجی ابزارک‌ها و درون ریزی اونها به یک وردپرس دیگه است. کار رو خیلی خیلی راحت کرده!

یک آموزش جذاب دیگه!  انتقال وبلاگ به وردپرس

کار با این افزونه بسیار ساده است. تنها کافی است از صفحهٔ افزونه‌ها » افزودن عنوان Widget Importer & Exporter رو جستجو کنید. بعد اون رو نصب و فعال کنید. حالا یک صفحه به مجموعه صفحات پیشخوان وردپرس شما اضافه خواهد شد که عنوانش « درون‌ریز و برون‌بر ابزارک » است. این صفحه از دو قسمت تشکیل شده که قسمت اول برای تهیهٔ خروجی و قسمت دوم برای درون ریزی همون خروجی است.

صفحه درون ریزی و برون بری ابزارک های وردپرس

بعد از چند ثانیه حالا چه خواسته باشیم خروجی بگیریم و چه خواسته باشیم کار درون ریزی رو انجام بدیم، کار به اتمام می‌رسد. حالا چون موضوع ما توی این مقاله، درون ریزی ابزارک ها است، پس باید از قسمت اول این صفحه روی Choose File کلیک کنید و فایل wie رو انتخاب کنید و روی «درون ریزی ابزارک ها» کلیک کنید. پس از درون ریزی نتیجه رو به شکل یک گزارش مشاهده می‌کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.