ابزارک های وردپرس چیست ؟

در بحث قالب‌های وردپرس، توسعه دهنده می‌تواند جایگاه‌هایی را مشخص کند که محتوای آن باب میل کاربر قالب، یعنی مدیر سایت، تغییر کند. به این جایگاه‌ها، جایگاه ابزارک گفته می‌شود. مدیر سایت با ورود به بخش ابزارک‌ها در پیشخوان سایت، می‌توانند از بین ابزارک‌های موجود انتخاب کنند و آنها را با ترتیبی که دوست دارند در جایگاه ابزارک قرار دهند. تصویر زیر نمایی از بخش ابزارک‌های پیشخوان وردپرس را نشان می‌دهد.

ابزارک های وردپرس چیست

همانطور که می‌بینید، این صفحه از دو قسمت تشکیل شده است. قسمت سمت چپ که همان جایگاه‌های ابزارک است که از قسمت سمت راست می‌توان ابزارک‌هایی را انتخاب کرده و به سمت چپ صفحه منتقل کرد و سپس تنظیمات آن را انجام داد. در حال حاضر روی این سایت قالب ۲۰۲۰ وردپرس نصب شده است و می‌بینید که تنها دو تا جایگاه ابزارک یافت می‌شود.

در بخش «ابزارک‌های در دسترس» شما می‌بینید که تقریباً برای هر نوع محتوایی یک ابزارک یافت می‌شود. مثلا اولین ابزارک که با نام HTML سفارشی هست را ببینید. با افزودن این ابزارک به یکی از جایگاه‌های ابزارک در سمت چپ، می‌توانید هر نوع کد HTML را به آن اضافه نمایید. بدین ترتیب هر نوع محتوای وب را قادرید به نوار کناری یا هر جایگاه ابزارک دیگر اضافه نمایید.

یک آموزش جذاب دیگه!  ابزارک گالری عکس وردپرس

علاوه بر این ابزارک‌ها، ممکن است که حتی با نصب افزونه‌های بیشتر، یا نصب نوع خاصی از قالب، به تعداد ابزارک‌های در دسترس افزوده گردد. مثلاً افزونه‌هایی هستند که گالری تصاویری را به سایت شما اضافه می‌کنند. یا ابزارک‌هایی که برای افزودن دکمه‌های شبکه‌های اجتماعی کاربرد دارد. یا ابزارک‌هایی که ویدیو از کانال یوتیوب شما روی سایت تان نشان می‌دهند. تقریباً قبل از شما، یک شخص دیگری برای هر نوع نیاز، فکر کرده و ابزارک آن را روی یک افزونه یا قالب پیاده سازی کرده است. کافی است که کمی جستجو کنید و آن را پیدا کرده و شروع به استفاده از آن نمایید.

فراموش نکنید که قالب شما باید توسط توسعه دهندهٔ آن از ابزارک‌ها پشتیبانی کند تا شما بتوانید از یک چنین امکانی استفاده نمایید. در ضمن هر ابزارک هم برای خود ممکن است تنظیمات خاصی داشته باشد که شما باید آن تنظیمات را انجام دهید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.