کار ابزارک RSS در وردپرس چیست؟

ما در وردپرس ابزارک‌های مختلفی داریم که گروهی از آنها به صورت پیش فرض توسط هستهٔ وردپرس قابل افزودن به جایگاه ابزارک‌ها هستند. برخی دیگر هم توسط افزونه‌ها یا حتی قالب فعالی که روی وردپرس داریم اضافه می‌شوند. یکی از ابزارک‌های اصلی وردپرس، ابزارک RSS است. این ابزارک کارش استفاده از فناوری RSS یا خوراک، برای نمایش نوشته‌های منتشر شدهٔ جدید یک سایت دیگر روی سایت شماست. البته با این روش فقط عنوان، پیوند و یک خلاصه کوتاه از نوشته‌های دیگر سایت‌ها را می‌توانید به جایگاه ابزارک‌های سایت خود برای نمایش اضافه نمایید. همچنین تعداد آنها محدود به تنظیماتی است که شما از طریق پیشخوان وردپرس، بخش ابزارک‌ها برای همان ابزارک انجام دادید.

این توضیحاتی هر چند کوتاه بود راجع به ابزارک RSS در وردپرس. اما قبل از اینکه پیش‌تر برویم، به شدت پیشنهاد می‌کنم که مقالهٔ Feed یا خوراک یا RSS چیست را حتماً مطالعه فرمایید. اگر متوجه شوید که Feed چیست و چه کاربردی دارد، قطعاً در رابطه با ابزارک RSS وردپرس هم توجیه خواهید شد.

Feed یک روش برای دریافت آخرین نوشته‌های جدید یک سایت است. وقتی شما از نشانی Feed یک سایت در ابزارک RSS وردپرس خود استفاده می‌کنید، در اصل شما قصد دارید تا آخرین نوشته‌های یک سایت را در نوار کناری یا پاصفحهٔ سایت خود نمایش دهید.

یک آموزش جذاب دیگه!  افزودن ابزارک سفارشی در بخش پیشخوان وردپرس

به تصویر زیر نگاه کنید. این ابزارک در جایگاهی از ناحیه ابزارک‌ها افزوده شده است. یک نشانی خوراک می‌خواهید که ما خوراک سایت خودآموز وردپرس را وارد کردیم. یک نام اختیاری هم می‌توانید برای آن تعیین نمایید. در ادامه تعداد نوشته‌هایی که می‌خواهید از سایت مبداء دریافت شود و گزینه‌های بیشتر آن قابل تنظیم است.

ابزارک RSS در وردپرس

پس از آن با کلیک روی دکمهٔ «ذخیره»، اگر به سایت مراجعه کنید، خواهید دید که عنوان پیوند شده به نوشتهٔ اصلی، به سایت اصلی، به صورت فهرستی مثلاً در نوار کناری سایت شما ظاهر شده است. این کاربرد اصلی ابزارک RSS در وردپرس بود. که می‌توانید مخاطبان سایت‌تان را ترغیب به بازدید از وبلاگ یا سایت‌های دوستان خود یا همکاران‌تان کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.