افزونه های درون ریزی ابزارک ها

ممکن است شما از قابلیت برون بری اطلاعات و محتویات سایت وردپرس مطلع باشید. اما ندانید که حتی می‌توان از ابزارک های وردپرس هم خروجی گرفت و روی یک سایت دیگر آنها را درون ریزی کرد. البته قابلیت خروجی گرفتن و درون ریزی محتویات سایت، درون خود هستهٔ وردپرس موجود است. اما همین امکان برای ابزارک‌های وردپرس نیاز به نصب افزونه دارد. حالا با هم در ادامه بررسی می‌کنیم که برای این کار چه افزونه‌هایی وجود دارند و بهترین گزینه برای ما کدام است.

افزونه های درون ریزی ابزارک ها

درون ریزی ابزارک ها به چه معنا است؟

با این توضیح که درون ریزی و برون بری دو تا فعل مرتبط به هم هستند، ما ابتدا باید از یک چیزی برون بری (خروجی) بگیریم، تا بعداً بتوانی آن را درون ریزی کنیم. اگر فرض کنیم که زمان زیادی را برای ساخت و تنظیم ابزارک‌های مختلف روی پیشخوان وردپرس گذاشته باشیم، زمانی که در مواقعی خواسته باشیم تماماً همان ابزارک‌ها را به همراه تنظیمات آن روی همین سایت یا یک سایت دیگر بارگذاری کنیم، ابتدا باید برون بری لازم از ابزارک‌ها را گرفته و سپس آنها درون ریزی کنیم.

پس می توان درون ریزی ابزارک‌ها را به عمل برگرداندن ابزارک‌ها به همراه تنظیمات آنها به حالت اولیه دانست که از قبل ما یک پروندهٔ خروجی گرفته شده را تهیه کردیم.

چرا باید از ابزارک ها خروجی گرفت؟

خیلی از اوقات خطرات حساس مثل هک شدن سایت یا تغییرات ناخواسته ایجاب می‌کند که ما از ابزارک‌های سایت یک نسخهٔ پشتیبان تهیه کنیم. این کار را با تهیهٔ یک خروجی از ابزارک‌ها می‌توانیم انجام دهیم. البته همانطور که گفتم، این قابلیت به صورت پیش فرض روی وردپرس وجود ندارد. بلکه با استفاده از افزونه‌هایی که ما می‌توانیم روی وردپرس نصب کنیم، این امکان را هم به این CMS اضافه می‌کنیم.

یک آموزش جذاب دیگه!  درون ریزی ابزارک‌های دمو

از طرف دیگر اگر شما قالب حرفه‌ای وردپرس می‌فروشید و یا دوست دارید ابزارک‌های موجود روی یک سایت را به یک سایت دیگر انتقال دهید، باز هم نیاز پیدا خواهید کرد که از ابزارک‌ها خروجی لازم را تهیه نمایید.

افزونه درون ریزی ابزارک ها

اولین نکته‌ای که در رابطه با معرفی افزونه‌های درون ریزی ابزارک های وردپرس باید خدمت شما عرض کنم، این است که؛ شما از هر افزونه‌ای که برای خروجی گرفتن ابزارک‌ها استفاده کنید، باید از همان ابزارک هم برای درون ریزی استفاده نمایید.

افزونه Widget Importer & Exporter

احتمالا اگر خرید یک قالب فروشی و حرفه‌ای را تجربه کرده باشید، دیده‌اید که برای درون ریزی محتوای نمایشی، از جمله ابزارک‌ها نیاز است تا افزونه Widget Importer & Exporter را روی سایت نصب کنید. کار این افزونه این است که از ابزارک‌های وردپرس شما خروجی گرفته و سپس آنها را روی همان یا یک سایت دیگر درون ریزی می‌نماید. پس بیشتر تولید کنندگان قالب از این افزونه هم استفاده می‌نمایند. لازم است یک بار آن را روی سایت نصب کنید و محتوای ابزارک‌ها را درون ریزی کرده و سپس آن را غیرفعال و حذف کنید.

افزونه Widget Importer & Exporter

پس از نصب این افزونه یک صفحه با نام Widget Importer & Exporter به صفحات پیشخوان شما افزوده می‌گردد که با رفتن به این صفحه می‌توانید هم کار خروجی گرفتن و هم درون ریزی را انجام دهید. کار ساده ای است. شاید لازم باشد تا فقط روی چند تا دکمه کلیک کنید. آموزش کامل نحوهٔ استفاده از این افزونه را در سایت منتشر خواهیم کرد.

یک آموزش جذاب دیگه!  برون بری چیست ؟

افزونه WPvivid Backup Plugin

افزونه بعدی WPvivid Backup Plugin نام دارد. این افزونه علاوه بر اینکه از ابزارک‌های سایت خروجی تهیه می‌کند و امکان درون ریزی را هم دارد، همین کار را هم برای تمامی محتویات سایت هم انجام می‌دهد. پس می‌توان آن را یک افزونه کامل برای تهیه خروجی و درون ریزی وردپرس دانست که البته از ابزارک‌ها هم پشتیبانی می‌نماید.

افزونه WPvivid Backup Plugin

به غیر از این دو افزونه که خدمت شما معرفی کردیم، ممکن است افزونه‌های دیگری هم باشند. ولی این دو از همه معروف‌تر و بهترند. فراموش نکنیم که گرفتن نسخهٔ پشتیبان از هر قسمت از سایت، می‌تواند ما را از مشکلات احتمالی بعدی در امان نگاه دارد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.