درون ریزی وردپرس چیست ؟

قبل از اینکه مطالعهٔ این مقاله را خواسته باشید شروع کنید، بهتر است که آموزش قبلی ما را با عنوان «برون بری چیست» را حتماً مطالعه کنید. چون این دو عملیات دقیقاً مکمل هم هستند. درون ریزی به معنای وارد کردن یا Import در انگلیسی است. اگر از قبل ما پروندهٔ خروجی گرفته شده‌ای داشته باشیم، با استفاده از ابزار درون ریزی در وردپرس، می‌توانیم آن را وارد سایت کنیم. به این عملیات هم درون ریزی گفته می‌شود. در مواقعی که سایت با مشکل مواجه شده، که می‌بایستی نسخهٔ برون بری شده اطلاعات سایت را درون ریزی کنیم، باید اقدام به درون ریزی اطلاعات سایت کنیم.

درون ریزی وردپرس چیست

درون ریزی در وردپرس کجاست؟

در گروه صفحات ابزارها در پیشخوان وردپرس، صفحه‌ای با نام درون ریزی داریم که با کلیک روی پیوند آن، به صفحه‌ای هدایت خواهیم شد که از بین سرویس‌های مختلف می‌توانیم یکی را برای درون ریزی اطلاعات از آن سرویس انتخاب کنیم. مثلاً در صفحهٔ درون ریزی اگر روی بلاگر کلیک کنید، بعد از نصب افزونهٔ مورد نیاز آن، می‌توانید وبلاگ خود را روی سرویس بلاگر به وردپرس منتقل کنید.

اصولاً ابزار درون ریزی یک روش برای انتقال از یک سرویس به سرویس وردپرس است. البته نباید فراموش کرد که هر سرویس نیاز به نصب افزونهٔ همان سرویس را دارد. به عبارتی دیگر، برای درون ریزی از یک سرویس خاص، باید ابتدا افزونهٔ آن را نصب کنید. سپس اگر به صفحهٔ درون ریزی در پیشخوان وردپرس بیایید، می‌بینید که دکمهٔ عملیات برای همان سرویس فعال می‌شود.

یک آموزش جذاب دیگه!  برون بری و درون ریزی ابزارک های وردپرس با افزونه

چرا باید درون ریزی کنیم؟

اگر سایت ما خراب شده باشد و از قبل یک پروندهٔ خروجی گرفته شده داشته باشیم، برای اینکه مجدد سایت را به حالت اولیه برگردانیم، باید از ابزار درون ریزی به جهت وارد کردن اطلاعات پروندهٔ پشتیبان گرفته شده استفاده نماییم.

از طرف دیگر اگر قصد انتقال سرویس سایت سازمان را هم داشته باشیم، باز ابزار درون ریزی به کمک ما خواهد آمد و بدون درگیر کردن با مسائل خیلی فنی، به راحتی انتقال اطلاعات و محتوای سایت یا وبلاگ ما را انجام می‌دهد.

یا اگر خواسته باشیم چند تا وبلاگ یا سایت را روی یک سایت وردپرس مجتمع کنیم، باز هم باید از ابزار درون ریزی وردپرس استفاده نماییم.

درون ریزی پیشرفته وردپرس

گاهی از اوقات ممکن است نیاز به روش‌های پیشرفته برای درون ریزی محتویات سایت داشته باشیم. در این جا افزونه‌های حرفه‌ای تری برای وردپرس نوشته شدند که به رایگان و خیلی ساده می‌توانید دقیقاً همان کاری که مد نظر دارید را انجام دهید. ما در بخش آموزش افزونه‌های وردپرس، راجع به تمامی آنها آموزش‌های خوبی را تولید کردیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.