برون بری چیست ؟

یکی از اصلاحاتی که با وردپرس متولد شده، برون بری است. این اصلاح به همان معنای خروجی گرفتن یا Export در لغت انگلیسی است. زمانی که خواسته باشیم از اطلاعات و یا تنظیمات یک نرم افزار یا برنامهٔ خاصی خروجی تهیه کنیم، باید عملیات برون بری را انجام دهیم. در وردپرس هم همین طور است. توسط بخشی با نام «برون بری» که در گروه صفحهٔ ابزارها واقع شده است، با چند کلیک ساده، قادریم از تمامی محتویات سایت یک پروندهٔ خروجی تهیه کنیم تا در مواقع بعدی بتوانیم روی همین سایت یا روی یک سایت وردپرس دیگر وارد کنیم.

برون بری چیست

الان دیگر فکر کنم تا حد زیادی معنای برون بری را درک کرده باشید. اما برای توضیحات بیشتر، بد نیست بدانیم که اصلاً چرا باید برون بری بگیریم؟

چرا باید برون بری بگیریم؟

گرفتن خروجی یا همان برون بری اطلاعات وردپرس یا هر نرم افزار دیگری، معمولاً در دو حالت به درد ما خواهد خورد:

  1. اول اینکه خواسته باشیم یک نسخهٔ پشتیبان تهیه کنیم و در مواقعی که نرم افزار با مشکل مواجه شد، یا خواستیم مجدد آن را نصب کنیم، همهٔ کارها را مجدد انجام ندهیم. که این کار باعث از بین رفتن زمان‌مان خواهد شد.
  2. دوم اینکه خواسته باشیم همین اطلاعات یا تنظیمات را روی یک نرم افزار یا سایت دیگر هم وارد کنیم که قصد ادغام یا یکی کردن هر دو را داشته باشیم.
یک آموزش جذاب دیگه!  درون ریزی ابزارک‌های دمو

چطور باید برون بری گرفت؟

هر نرم افزار روش خاص خود را برای تهیهٔ برون بری دارد. مثلا در وردپرس که یک نرم افزار مدیریت سایت محسوب می‌شود، با رفتن به صفحهٔ ابزارها » برون بری، به سادگی ابتدا می‌بایستی تعیین کنیم که از کدام بخش های سایت می خواهیم برون بری تهیه کنیم. سپس با یک کلیک، پروندهٔ تولید شده آمادهٔ دانلود روی رایانهٔ شخصی ما خواهد شد.

البته برای وردپرس افزونه‌های دیگری برای تهیهٔ برون بری حرفه‌ای تر هم وجود دارد. مثلا افزونهٔ UpdraftPlus که آموزش آن را هم برای شما دوستان در سایت نوشتیم، یکی از آنها است که به صورت پیشرفته‌تر خروجی مورد نظر را تهیه می‌کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.