برون بری و درون ریزی ابزارک های وردپرس با افزونه

آیا تا به حال به این فکر کردید که ما چطور می‌توانیم از ابزارک‌ها نسخهٔ پشتیبان تهیه کنیم و دقیقاً همان ها را از یک سایت به یک سایت دیگر منتقل کنیم؟ امروز می‌خواهم روش انجام این کار را به شما آموزش دهم. در جهت رسیدن به این هدف، افزونه‌ای با نام Widget Importer & Exporter وجود دارد که کارش درون ریزی و برون بری ابزارک های وردپرس است. یعنی ابتدا می‌توان با آن از تمامی ابزارک‌ها به همراه تنظیمات آنها خروجی گرفت. سپس این خروجی را روی همان سایت، یا یک سایت دیگر درون ریزی نمود.

برون بری و درون ریزی ابزارک های وردپرس با افزونه

کار کردن با افزونهٔ Widget Importer & Exporter بسیار ساده است. زمانی که افزونه را فعال می‌کنید، یک صفحه به مجموعه صفحات تنظیما با نام «درون‌ریز و برون‌بر ابزارک» افزوده خواهد شد. این صفحه دو قسمت کلی دارد. قسمت اول که برای درون ریزی ابزارک‌ها کاربرد دارد و قسمت دوم که برای برون بری ابزارک‌ها مورد استفاده است.

صفحه درون ریزی و برون بری ابزارک های وردپرس

ابتدا کار با را «برون بری ابزارک ها» شروع می‌کنیم. تنها با کلیک روی این دکمه، یک سند با پسوند wie روی رایانهٔ شما دانلود می‌شود که این همان سند خروجی از ابزارک‌های فعال به همراه تنظیمات آنها است.

بعد از اینکه سند خروجی ابزارک‌ها را تهیه کردید، حالا با کلیک روی دکمهٔ Choose File از همین صفحه، سند wie را از رایانهٔ خود می‌توانید انتخاب کنید و روی «درون ریزی ابزارک ها» کلیک کنید. بعد از مدتی ابزارک‌ها روی وردپرس جای می‌گیرند.

یک آموزش جذاب دیگه!  جلسه ۱۷ : ابزارک های وردپرس

دقت کنید که اگر از قبل ابزارکی با همان نام و تنظیمات و مشخصات روی سایت شما فعال باشد، افزونه از درون ریزی مجدد آن خودداری می‌کند و هشدار آن را هم با عنوان « این ابزارک از قبل وجود دارد » به شما می‌دهد.

در هر صورت نام افزونه Widget Importer & Exporter را همیشه به یاد داشته باشید تا در مواقع لزوم، به کارتان آید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.