چرا لوکال هاست باز نمیشه ؟

قبل از اینکه خواسته باشم به این سوال شما پاسخ دهم که چرا لوکال هاست باز نمیشه ، اول باید دقیق بدانید که لوکال هاست چیست. به همین دلیل شما را به آموزشی ارجاع خواهم داد که با همین عنوان قبلاً روی سایت منتشر شده است. حتماً آن را مطالعه کنید و دوباره به اینجا بیایید. برای کار کردن با لوکال هاست، باید دید که کار ما با چه نرم افزار یا سرویسی است؟ لوکال هاست با سرویس HTTP، یعنی راه اندازی یک سایت محلی. لوکال هاست با سرویس SMTP یعنی کار با سرویس ارسال و دریافت ایمیل. همچنین برای دیگر سرویس‌ها معنی لوکال هاست به همین منوال پیش خواهد رفت.

لوکال هاست چیست

برای اینکه بتوانیم در حیطهٔ سرویس مد نظرمان یک لوکال هاست راه اندازی کنیم، ابتدا باید نرم افزار آن سرویس که به نرم افزار سرویس دهنده معروف است را روی رایانهٔ خود نصب و پیکربندی و اجرا کنیم. این سه تا کار خیلی مهم است. مثلا قصد ما راه اندازی یک سایت روی رایانهٔ محلی است. پس باید از نرم افزاری استفاده کنیم که سرویس دهندهٔ HTTP است. مثل نرم افزار IIS یا Apache که هر دو روی ویندوز به راحتی نصب می‌شوند.

بعد از اینکه نرم افزار سرویس دهنده را روی رایانهٔ شخصی خود نصب کردید، می‌توانید لوکال هاست را داشته باشید و از این سرویس استفاده کنید. مثلا مروگرتان باز کرده و سایتی که روی رایانهٔ محلی است را ببینید.

یک آموزش جذاب دیگه!  رفع خطای ۴۲۹ too many request در وردپرس

پس چرا لوکال هاست باز نمیشه ؟

با این توضیحات، اگر لوکال هاست روی رایانهٔ شما باز نمی شود، باید اول ببینید که آیا وب سرور نصب و در حال اجرا است یا خیر. اگر اجرا شده، باید ببینید خطایی وجود ندارد و اگر خطا داشت، آن را برطرف کنید. در مواقعی هم ممکن است فایروال رایانهٔ شما دسترسی به پورت ۸۰ لوکال هاست یا دیگر پورت‌ها را بسته باشد که باید آن را هم بررسی نمایید.

تداخل پورت‌ها توسط دیگر نرم افزارهای وب سرور را هم بررسی کنید که وجود نداشته باشند. همچنین وب سرور مثلا آپاچی یا IIS در حال اجرا باشند. کار کردن با وب سرور محبوب خود را یاد بگیرید، تا به راحتی بتوانید در مواقع لازم، مشکلات آن را برطرف نمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.