چرا رتبه الکسا سایت مهم است ؟

رتبه الکسا یعنی میزان بازدید از یک سایت. وقتی رتبه الکسای سایت کاهش پیدا می‌کند، یعنی به ۱ نزدیک تر می‌شود، یعنی بازدید آن افزایش داشته است. البته برای رسیدن به الکسای دو رقمی و حتی سه رقمی، رقابت بین سایت ها به شدت افزایش پیدا می کند و بازدید سایت باید روزانه بالای ده‌ها الی صدها هزار نفر باشد. اینکه چه کارهایی را باید انجام دهیم تا رتبه الکسا رو به بهبودی گذارد، در بخش های دیگر سایت راجع به آنها صحبت کردیم. اما حالا می خواهم به شما بگویم که چرا رتبه الکسا برای یک سایت مهم است.

چرا رتبه الکسا سایت مهم است

چرا رتبه الکسا سایت مهم است؟

همانطور که می دانید رتبه الکسا برای همه آشکار است. هر کسی در هر کجای جهان می‌تواند ببیند که الکسای یک سایت چند است. هزینه آن هم نصب نوار ابزار Alexa Toolbar روی مرورگر است. بعد از آن الکسای هر سایتی در بالای مرورگر به نمایش در خواهد آمد.

حالا که این طور است، افرادی که به نوعی خواستار ایجاد تعامل با سایت شما هستند که در این بین سودی هم به شما خواهد رسید، حتماً الکسای سایت شما را بررسی می کنند. این دست افراد شامل موارد زیر می شوند:

  • کسانی که قصد گذاشتن تبلیغ روی سایت شما را دارند.
  • کسانی که قصد خرید و ثبت سفارش در سایت تان را دارند.
  • کسانی که قصد سرمایه گذاری روی سایت شما را دارند.
  • کسانی که قصد خرید سایت شما را دارند.
یک آموزش جذاب دیگه!  سایت رتبه سنجی الکسا

این ۴ دسته مهم ترین گروه افرادی اند که حتما الکسای سایت شما را بررسی می کنند. حتی جالب است بدانید، ممکن است یک بازدید کننده عادی هم الکسای سایت شما را بررسی کند که اگر الکسای خوبی داشته باشد، نشان می دهد افراد بیشتری به سایت سر می زنند؛ پس اعتبار بیشتری دارد که افراد بیشتری را به خود جذب می کند.

از طرف دیگر ممکن است روی سایت خود محصول یا خدماتی را به فروش می رسانید. در این حالت هم خریدارهای حرفه ای، الکسای سایت فروشگاهی را حتما چک می کنند که اگر الکسای یک فروشگاه چندان خوب نباشد، نشان از تازه کار بودن آن است و قطعاً اعتبار کمتری نسبت به سایتی که دارای الکسای بهتری است دارد.

در مواردی مثل جذب تبلیغ کننده برای کسب درآمد از سایت که صد در صد الکسای سایت از طرف کسی که قرار است برای گذاشتن تبلیغ روی سایت شما پولی را پرداخت کند، بررسی می شود. به طوری که اگر الکسای سایت از یک مقداری مثلاً ۱۵۰ هزار بیشتر باشد، اصلاً اهمیتی به آن داده نخواهد شد.

برای خرید یک سایت هم رتبه الکسا روی قیمت گذاری آن تاثیر زیادی دارد. الکسای خوب یعنی بازدید خوب. بازدید خوب هم احتمال کسب درآمد از سایت را بالا می برد و ارزشش را چند برابر می نماید.

یک آموزش جذاب دیگه!  الکسا چگونه کار می کند ؟

با این توضیحاتی که خدمت شما داده شد، الان باید دلیل اینکه چرا باید روی رتبۀ الکسا کار کرد را بدانید. برای بهبود الکسای سایت هم باید کاری کرد که بازدید سایت افزایش پیدا کند. و نکته آخر اینکه رتبه الکسا را با فعالیت های نه چندان مفید، مثل خرید پاپ آپ، می توان بالا برد. اما این روش ها تنها هدر دادن زمان و هزینه است. چون بعد از اینکه از این روش ها دست برداریم، مجدد الکسا سقوط خواهد کرد و این فراز و نشیب های ناگهانی در رتبه الکسا که به صورت یک نمودار نمایش داده می شود، سیگنال های بدی برای مخاطبان سایت است. که نشان می دهد ما از روش های نامعتبر برای بهبود الکسای سایت استفاده کردیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.