ویدیوهای فارسی و رایگان آموزش وردپرس

همینک دانلود و تماشا کنید

روت هاست کجاست ؟

زمانی که یک هاست تهیه می کنید، یکی از ابزارهای آن File Manager است که برای مدیریت فایل های روی هاست مورد استفاده قرار می گیرد. کارایی این ابزار دقیقاً به مانند پنجره Explorer در ویندوز است. زمانی که قصد ویرایش فایل ها و پوشه های رایانه خود را داشته باشید، باید از این ابزار استفاده نمایید. اینکه همین الان شما به چه پوشه ای ورود پیدا کرده باشید، مسیر شماست و روی هر رایانه ای مسیرهای مختلفی میتواند وجود داشته باشد. هاست در اصل یک فضا روی یک رایانه به نام سرور است و به مانند رایانه شخصی می تواند مسیرهای مختلفی داشته باشد. به مسیری که اگر فایل ها در آنجا قرار گیرند، توسط مرورگر کاربران قابل دسترس هستند، ریشه یا روت هاست می گویند. محتویات روت هاست می تواند بواسطه وارد کردن نشانی دامنه سایت بدون هیچ گونه پسوندی قابل نمایش گردد.

روت هاست کجاست

روت هاست کجاست ؟

با تهیه کردن یک هاست، یک پوشه از روی حافظۀ سرور به شما تعلق می گیرد که می توانید روی آن فایل ها و اطلاعات سایت خود را بریزید. به غیر از این پوشه که به آن پوشۀ خانگی گفته می شود، شما قادر به رفتن به دیگر مسیرهای روی حافظه سرور نیستید. درون پوشه خانگی، پوشه های دیگری وجود دارند که عموماً یکی از آنها پوشه ای با نام public_html است. محتویات موجود در این پوشه توسط وب سرور به هر کسی که درخواست مشاهده کردن آن را داشته باشد، ارسال می شوند. یعنی از نظر عمومی قابل دسترس توسط همگان به واسطۀ مرورگر اینترنتی است. به این مسیر روت یا ریشه هاست می گویند.

یک آموزش جذاب دیگه!  انواع مختلف هاست برای وردپرس

البته روت هاست در سرورهای مختلف می تواند متفاوت باشد و بسته به کنترل پنل و سیستم عاملی که روی سرور نصب شده است، قطعاً کمی فرق خواهد داشت. مثلاً در سرورهای ویندوزی پوشه public_html مسیر روت هاست است. اما در سرورهای ویندوزی پوشه wwwroot معمولاً پوشه روت هاست محسوب می شود. البته نباید فراموش کرد که توسط مدیر سرور نام پوشۀ مسیر روت می تواند تغییر پیدا کند.

روت هاست به این دلیل مهم است که ما فایل های سایت مان را باید روی این مسیر بارگذاری کنیم و اگر محتوایی را روی مسیری به غیر از این مسیر بگذاریم، حتماً قابل دسترس توسط بازدید کنندگان نخواهد بود. خودِ روت هاست می تواند شامل پوشه های زیر مجموعه هم باشد که با این کار برای دستیابی به واسطۀ مرورگر به آن محتوا، معادل نام همان پوشه، به انتهای نشانی سایت افزوده می شود. مثلاً یک پوشه در ریشه سایت می سازیم با نام new. حالا با مرورگر باید به نشانی http://yourdomain.ir/new رفته تا بتوانیم به محتوای آن برسیم.

اینکه می گوییم هر آنچه روی روت هاست قرار گیرد، قابل دسترس است، این حتمی نیست. ما با استفاده از کدهای htaccess که درون پرونده ای با همین نام قرار می گیرند، می توانید دستیابی به یک سری از محتوای موجود در مسیر ریشه یا روت هاست را مسدود کنیم. اما چیزی که مهم است روت هاست، همان محلی است که وب سرور تشخیص میدهد، که باید محتوای این مسیر را به بازدید کنندگان نمایش دهد.

یک آموزش جذاب دیگه!  ریسلری چیست ؟

این بود از آموزش روت هاست کجاست که برای اطلاعات بیشتر به شما پیشنهاد می کنم مقاله کامل تر ما را با عنوان ریشه هاست چیست را حتماً مطالعه بفرمایید تا به اطلاعات تان بیش از پیش افزوده شود.

۱۳۹۷/۰۶/۱۱
712 بازدید
کار با وردپرس
بدون دیدگاه
،

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.

هنوز دنبال هاست خوب می‌گردید؟!

🥇 هاست حرفه‌ای همراه با؛ بسته های رایگان ویدیوهای آموزش وردپرس و طراحی سایت !
کد تخفیف 10 درصد : off10wt

خرید هاست و دامین ارزان

هاست فوق العاده