افزونه WPS Hide Login چیست؟

یکی از افزونه‌های وردپرس که در دستهٔ افزونه‌های امنیتی جای می‌گیرد، افزونه WPS Hide Login است. کاری که این افزونه انجام می‌دهد، مخفی کردن صفحهٔ ورود به پیشخوان وردپرس است. پس حتی اگر هم خواسته باشید سایت ساز خود را از دید کاربران عادی مخفی کنید، باز هم استفاده از این افزونه پیشنهاد می‌گردد. هرچند که دلیل اصلی نصب و فعال سازی WPS Hide Login این است که جلوی حملات Brute Force را به راحتی می‌گیرد و از کند شدن سرعت سایت شما به دلیل حمله روی سایت به این روش جلوگیری می‌کند.

تغییر صفحه ورود وردپرس با WPS Hide Login

صفحهٔ ورود هر سیستمی از جمله وردپرس به عنوان یک مدخل برای ورود به محل محدود شده است. این مدخل برای هکرها خیلی جذاب است. چرا که از روش‌های مختلف تست هک سایت می‌توانند روی همین یک صفحه استفاده کنند.

فرض کنید که صفحه ورود وردپرس برای همه آشکار است. از طرف دیگر مدیر سایت یا یکی از دیگر کاربران سایت هم از یک نام کاربری عمومی و رمز عبور ساده استفاده کرده است. در این حالت هکر با استفاده از نرم‌افزارهای عملیات خودکار، ترکیب‌های مختلفی از نام کاربری و رمز عبور را تست می‌کند تا در نهایت یکی از این موارد کار کرده و بتواند وارد پیشخوان گردد.

یک آموزش جذاب دیگه!  ابزارک ورود کاربران وردپرس

اگر مدیر یک شبکهٔ وردپرس باشید، با مخفی سازی صفحه ورود، تا حد زیادی رمزهای عبور ضعیف را جبران می‌کنید. اما حتی اگر یک وردپرس تک سایته داشته باشید و تنها خودتان مدیر آن باشید، با مخفی سازی صفحهٔ ورود حتی امکان تست‌های مکرر را از هکر می‌گیرید.

قابل توجه است که این تست‌های پی در پی باعث کند شدن سایت شما و فشار به میزبان سایت خواهد شد. پس باید حتما کاری کنیم که جلوی آن گرفته شود. استفاده از افزونه WPS Hide Login یکی از بهترین روش‌های پیگیری است.

WPS Hide Login چطور کار می‌کند؟

روش کار این افزونه بدین صورت است که بعد از نصب و فعال سازی آن، فوراً صفحهٔ ورود به site.com/login تغییر می‌کند. حالا باید با این نشانی جدید وارد پیشخوان شده و به صفحهٔ تنظیمات عمومی وارد شوید. دو تا گزینه در آخر این صفحه وجود دارد که می‌بایستی آنها را طبق میل خودتان تنظیم کنید. تصویر این بخش را در عکس زیر می‌بینید.

تنظیمات WPS Hide Login
تنظیمات WPS Hide Login

آموزشی با عنوان تغییر صفحه ورود وردپرس با WPS Hide Login در سایت منتشر شده که برای آموزش کامل نحوهٔ استفاده از آن حتما پیشنهاد می‌شود مطالعه اش کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.