پیشوند جداول وردپرس چیست ؟

در هنگام نصب وردپرس، ما باید یک دیتابیس یا پایگاه داده هم بسازیم. این پایگاه داده باید از نوع MySQL باید و وردپرس بعد از نصب، درون پایگاه دادۀ مربوط به خودش، جدول های مختلفی را ایجاد می کند. این جدول ها برای دسته بندی کردن ساختاربندی شدۀ داده های سایت استفاده می شود. داده های این جدول ها هم به نوعی با هم در ارتباط هستند. هر جدول هم برای خود نامی دارد که بخش ابتدایی این نام همان پیشوند جداول وردپرس نام دارد که هر چیزی می تواند باشد. این پیشوند را خودِ ما در هنگام نصب وردپرس تعیین می کنیم.

پیشوند جداول وردپرس چیست

پیشوند جداول وردپرس چیست

هدف از تغییر پیشوند جداول وردپرس در هنگام نصب وردپرس این است که از حملات SQL به سایت جلوگیری کنیم. هکری که قصد استفاده از این روش برای نفود به سایت ما را دارد، اگر نام پایگاه داده سایت و همچنین نام تک تک جدول های آن را بداند، کارش برای نفوذ راحت تر می شود. به همین دلیل از نظر امنیتی پیشنهاد می شود که حتماً یکی از کارهایی که انجام می دهید، همین تغییر پیشوند جداول وردپرس باشد. البته اگر تا الان این کار را انجام ندادید، نگران نباشید. با آموزش هایی که در سایت منتشر کردیم، به راحتی می توانید یک چنین کاری را انجام دهید.

یک آموزش جذاب دیگه!  افزونه Search & Replace برای یافتن و جایگزین کردن در پایگاه داده وردپرس

پس پیشوند جداول وردپرس بخشی از نام جدول های دیتابیس وردپرس ما هستند که به دلیل اینکه قابلیت حدس زدن روی تمامی سایت های وردپرسی از هکر ها گرفته شود، به مدیران سایت ها پیشنهاد می شود که این نام را تغییر دهند. پیشوند پیش فرض وردپرس wp_ است. شما می توانید به جای آن هر آنچه که دوست دارید را قرار دهید. البته تنها می توانید از حروف و اعداد انگلیسی به همراه علامت _ استفاده کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.