معنی کلمه پیش فرض

در بین مقالات آموزشی و اطلاعاتی در زمینه دانش رایانه، کلمه پیش فرض را احتمالاً زیاد شنیده اید. بر همین اساس این کلمه خیلی در این زمینه استفاده می شود، که اگر به تازگی قصد کردید مطالعه خود را بیش از پیش در رابطه با علم رایانه بالا ببرید، حتماً خواستار کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با اصطلاح پیش فرض هستید. در این مقاله به شما خواهیم گفت که پیش فرض یعنی چه .

معنی کلمه پیش فرض

معنی کلمه پیش فرض

پیش فرض از کلمه Default در انگلیسی گرفته شده و مقداری است که از اول روی یک چیزی تنظیم شده است. مثلاً فرض کنید یک نرم افزار جدید نصب می کنید. تمامی تنظیمات آن در همان ابتدای نصب به حالت پیش فرض هستند. اما همین که شروع به کار با آن می کنید و تنظیماتش را تغییر می‌دهید، تنظیمات از حالت پیش فرض خارج می شوند.

از کلمه پیش فرض همانطور که گفته شد، بیشتر برای تنظیمات یک نرم افزار استفاده می شود. ولی در کل در دنیای نرم افزار به هر آنچه که قابل تغییر باشند، به مقادیر اولیۀ آن، پیش فرض گفته می شود. تنظیمات پیش فرض سایت، نشانی پیش فرض مرورگر اینترنتی، عملکرد پیش فرض دکمه های صفحه کلید و … از جمله کاربرد این عبارت در دنیای رایانه است.

یک آموزش جذاب دیگه!  DNS چیست و چه کاربردی دارد؟

پس هر زمان شما هم کلمه پیش فرض را دیدید، به راحتی می توانید به جای آن از عبارت “اولیه” استفاده کنید. مثلاً به جای “تنظیمات پیش فرض” می توان از “تنظیمات اولیه” استفاده کرد. چون منظور همان است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.