درج اسلایدرهای تصویر و لوگو با WE Blocks

اسلایدرها یا همان لغزنده‌ها انواع مختلفی دارند و معمولاً در مقیاس‌های مختلفی برای محتواهای متفاوت در صفحات مختلف سایت ما می‌توانند مورد استفاده قرار گیرند. اگر اطلاعات بیشتری راجع به اسلایدرها می‌خواهید، به آموزش اسلایدر وردپرس چیست مراجعه کنید. اما نوعی از اسلایدرها هستند که با نام combo شناخته می‌شوند و معمولاً در مقیاس‌های کوچک برای نمایش لوگوهای مشتریان، نظرات مشتریان و همکاران استفاده می‌شود. افزونه‌ای که در این زمینه در این مطلب قصد معرفی‌اش را داریم، WE Blocks می‌باشد.

درج اسلایدرهای تصویر و لوگو با WE Blocks

از زمانی که ویرایشگر گوتنبرگ آمد که ساختار آن بر مبنای بلوک یا قطعه است، افزونه‌های بسیار زیادی هم بر پایهٔ گوتنبرگ ایجاد شدند. افزونهٔ WE Blocks هم با بلوک‌های وردپرس کار می‌کند و اسلایدرهای زیبای تصاویر را به نوشته‌ها و برگه‌های سایت شما اضافه می‌کند.

نمونه‌هایی از کومبو اسلایدرها را حتماً در جای‌جای سایت‌های مختلف دیده‌اید. معمولاً از این نوع نمایش محتوا برای نمایش مشتریان، نمایش نظرات مشتریان، نمایش لوگوی همکاران و … استفاده می‌شود. که جلوهٔ زیبایی به نوشته‌های ما می‌دهد.

نصب و فعال سازی WE Blocks

افزونه رایگان WE Blocks را نصب و فعال کنید؛ طبق روال عادی نصب دیگر افزونه‌ها. پس از آن زمانی که به صفحهٔ ویرایش یک نوشته یا برگه خواهید رفت، در گروه بلوک های قابل استفاده، بلوکی با نام WE Blocks خواهید دید که سه تا گزینه در این گروه جای گرفته است.

بلوک های WE Blocks در گوتنبرگ
  • Logo Carousel Block : برای نمایش لوگوهای پیمایشی
  • Testimonials Block :‌ برای نمایش نظرات مشتریان که شامل متن و عکس است
  • Slider Block :‌ برای نمایش قطعه‌های لغزشی یا اسلایدری
یک آموزش جذاب دیگه!  ساخت اسلایدر سایت برای وردپرس

در تصویر زیر، ما بلوکی از نوع WE – Slider Block به نوشتهٔ خود اضافه کردیم. بعد از آن سه تا عکس با کلیک روی علامت + به آن معرفی نمودیم. ظاهر کار به این صورت خواهد شد.

بلوک اسلایدر عکس WE Blocks در گوتنبرگ

حالا اگر روی دکمهٔ پیش نمایش نوشته کلیک کنید، می‌توانید ببینید که ظاهر این اسلایدر (لغزنده) به چه صورتی شده است.

نتیجهٔ بلوک اسلایدر عکس WE Blocks

نکته: ‌ممکن است در پیش نمایش یا بعد از انتشار نوشته، اسلایدر به درستی کار نکند! در این شرایط نیاز است کمی کدنویسی یاد داشته باشید و کدهای CSS و JavaScript ای را به سایت خود اضافه نمایید.

این بود از معرفی و آموزش افزونهٔ WE Blocks – Image, Testimonial And Logo Slider Gutenberg Blocks که امیدوارم بتوانید از آن برای هر چه زیباتر کردن سایت خود استفاده کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.