ساخت اسلایدر سایت برای وردپرس

برای افزایش کارایی سایت و زیباسازی آن همیشه راه کارهای زیادی موجود است. یکی از این راه ها استفاده از اسلایدر در سایت است. اسلایدر سبب شیک تر شدن سایت و افزایش کارایی آن خواهد شد. مخصوصاً اگر جایگاه درستی را برای نمایش دادن آن انتخاب کرده باشیم. اسلایدر به مجموعه ای از جعبه هایی گفته می شود که روی یکدیگر قرار گرفته اند و به صورت خودکار یا با کلیک کاربر از روی همدیگر رد می شوند. به همین دلیل به آن اسلایدر که به فارسی می شود لغزنده، گفته می شود. حالا اگر از وردپرس برای راه اندازی سایت مان استفاده کرده باشیم، باید ببینیم که چه راه حل هایی برای استفاده از این قابلیت در سایت مان وجود دارد.

ساخت اسلایدر سایت برای وردپرس

ساخت اسلایدر سایت برای وردپرس

برای ساخت اسلایدر سایت برای وردپرس روش های مختلفی وجود دارد، که باید دید شما به دنبال کدام روش هستید. روشی که ساده و راحت باشد، اما کمی سایت تان را سنگین کند. یا اینکه با برنامه نویسی و کدنویسی اسلایدری را طراحی کنید که دقیقاً مطابق با نیاز و سایت شما باشد و زیاد سرعت شما را کم نکند. به دلیل اینکه معمولاً اسلایدرها کتابخانه ها و فایل های اضافی را عمدتاً روی تمامی صفحات سایت شما فراخوانی می کنند، ممکن است در کاهش سرعت سایت شما نقش بسیار پر رنگی ایفا نمایند. پس در ساخت اسلایدر سایت برای وردپرس تمامی جوانب، از جملۀ این مورد را در نظر بگیرید.

یک آموزش جذاب دیگه!  ساخت آسان اسلایدر وردپرس با Responsive Slider by MotoPress

نوشتن اسلایدر اختصاصی برای سایت

این حالت برای ساخت اسلایدر برای وردپرس مخصوص کسانی است که به برنامه نویسی وردپرس مسلط هستند. اما همیشه هم بهترین گزینه حتی برای این افراد نیست. چه بسا زمانی که روی ساخت چنین اسلایدری می گذارید را می توانید روی چیز بهترین بگذارید. به جای آن مثلاً از افزونه های آماده و سبک و حرفه ای بهره بگیرید.

به هر حال برای پیش رفتن به این روش، باید از کتابخانه های آمادۀ جاوا اسکریپت مثل jQuery UI Slider هم استفاده کنید که برای سبک کردن بارگذاری صفحات حتماً باید این دست فایل ها و کتابخانه ها در صفحاتی فراخوانی شوند که اسلایدر در آنها وجود دارد. نه در تمامی صفحات سایت.

استفاده از افزونه های اسلایدر ساز وردپرس

روش دوم نصب افزونه های آماده و حرفه ای و رایگان وردپرس است. چنین افزونه هایی کم نیستند و ما آموزش های آنها را در سایت ما منتشر کردیم. کافی است با کمی جستجو در سایت، آموزش افزونه های اسلایدر ساز را پیدا کنید و طبق آنها پیش بروید. اما یک فهرست تقریباً عالی از افزونه های مناسب ساخت اسلایدر در وردپرس را برای شما در زیر آماده کردیم که از آنها هم قادرید در انتخاب خود استفاده نمایید.

  • MotoPress Slider
  • Slider Revolution
  • Soliloquy
  • LayerSlider
  • Meta Slider
یک آموزش جذاب دیگه!  اسلایدر سایت چیست ؟

آموزش MotoPress Slider را که می توانید در سایت بخوانید. این از بهترین افزونه های ساخت اسلایدر برای وردپرس است که یکی از قوی ترین پیشنهادات ما هم همین است. اما افزونه های دیگری مثل LayerSlider که صاحب نام هم هستند، دست کمی ندارند و از هر کدام قادرید روی وردپرس خود برای ساخت اسلایدر به صورت گرافیکی و بدون دیگر شدن با مسائل فنی و کدنویسی استفاده کنید. حد نهایی دست بردن در کدها، گذاشتن یک خط کد در فایل های قالب سایت است؛ همان جایی که قرار است اسلایدر به نمایش درآید.

در نهایت ساخت اسلایدر سایت برای وردپرس هم کار سختی است و هم نه! ولی با نصب یک افزونۀ اسلایدر ساز کار از این ساده تر نخواهد شد!

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.