ویدیوهای فارسی و رایگان آموزش وردپرس

همینک دانلود و تماشا کنید

اسلایدر تمام صفحه برای وردپرس

یک سایت اگر دارای اسلایدر، مخصوصاً از نوع تمام صفحه باشد، معمولاً از جذابیت بیشتری هم برخوردار است. اسلایدرها گرافیک های بصری زیبایی هستند که به سایت یک جلوۀ نوینی می دهند، علاوه بر آن محتوایی که درون اسلایدر به کاربران نشان داده می شود، معمولاً نمایش بیشتری می خورند و از این حیث شما به عنوان مدیر سایت قادرید از این قابلیت برای نمایش محتوای برجستۀ سایت خود استفاده کنید. پس برای داشتن اسلایدر تمام صفحه برای وردپرس با ادامه ماجرا همراه باشید، تا شما را بیشتر راهنمایی کنیم.

اسلایدر تمام صفحه برای وردپرس

اسلایدر تمام صفحه برای وردپرس

اسلایدر به جعبه ای از محتوا گفته میشود که دارای لایه های مختلفی است. هر لایه می تواند شامل انواع مختلف محتوا از قبیل متن، عکس و فیلم باشد. برای اینکه کاربر بتواند همۀ محتوای لایه ها را ببیند، باید لایه ها یکی یکی روی یکدیگر بلغزند. به همین دلیل هست که اصلاً به آنها اسلایدر (Slider) به معنای لغزنده گفته می شود. این تعریفی کامل اسلایدر برای کسانی بود که می خواستند بیشتر راجع به آن بدانند.

اما برای آوردن یک اسلایدر تمام صفحه که در اصل تمام عرض صفحه را پوشش می دهد، میتوان از افزونه های اسلایدر وردپرس استفاده نمود. هر چند که اسلایدرها کدهای پیچیده ای دارند، ولی این افزونه ها با امکانات گرافیکی که در اختیار ما قرار می دهند، به سهولت تمام قابلیت درج اسلایدر را در سایت ما فراهم می نمایند.

یک آموزش جذاب دیگه!  ساخت اسلایدر سایت برای وردپرس

یکی از این افزونه ها‌ Responsive Slider by MotoPress نام دارد که برای مشاهده آموزش این افزونه کافی است به صفحه آموزش ساخت اسلایدر با Responsive Slider by MotoPress بروید. این افزونه به امکان ساخت اسلایدر تمام عرض را می دهد که برای تمام صفحه کردن آن، کافی است یک صفحه یا برگه بسازیم که دارای نوار کناری نباشد. یا کد تابع اسلایدر را در بین فایل های قالب در جایی بگذاریم که هیچ نوع باکس دیگری در صفحه وجود ندارد. حالا از پیشخوان یک اسلایدر با شناسۀ مورد نظر می‌سازیم و اسلایدر در مکان مورد نظر نشان داده خواهد شد.

استفاده از روش افزونه برای نمایش اسلایدر تمام عرض یا تمام صفحه در سایت، یکی از بهترین شیوه ها است. افزونه های خوب زیادی هم برای این کار وجود دارند. در آموزش های آتی راجع به دیگر افزونه ها هم خواهیم گفت.

۱۳۹۷/۰۵/۲۷
165 بازدید
کار با وردپرس
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.

همین امروز سایت خود را بسازید!

🥇 هاست حرفه‌ای همراه با؛ بسته های رایگان ویدیوهای آموزش وردپرس و طراحی سایت !
کد تخفیف 10 درصد : off10wt

خرید هاست و دامین ارزان

هاست فوق العاده