تنظیمات ثبت نام در وردپرس

وردپرس امکان ثبت نام بازدید کنندگان در سایت را در خود به صورت پیش فرض دارد. فقط باید آن را از بخش تنظیماتش فعال کنیم، چون این امکان از اول غیرفعال است و فقط خود مدیر سایت باید کاربر به سایت اضافه کند. اما اگر امکان ثبت نام در سایت فعال باشد، هر کس از بازدید کنندگان می‌تواند برای خودش روی سایت ما یک حساب کاربری ایجاد کند. پس در این مقاله به طریقهٔ تنظیمات ثبت نام در وردپرس در بین امکانات پیش فرض خود وردپرس می‌پردازیم. این بحث جدای از افزونه‌های وردپرس است که می‌توانند امکانات بی‌شماری را به بخش کاربران یا ثبت نام وردپرس اضافه کنند.

پس برای این منظور وارد پیشخوان وردپرس شوید و صفحهٔ تنظیمات > عمومی را باز کنید. کل تنظیمات مربوط به ثبت نام در وردپرس را می‌توان از این قسمت پی گرفت. که البته بیشتر از دو تا گزینه نیست!

تنظیمات ثبت نام در وردپرس

اولین گزینه عضویت است که می‌بینید در اصل یک چک باکس است. اگر آن را فعال کنید، می‌توانید پیوند عضویت در سایت را در هر کجایی که خواسته باشید قرار دهید تا کاربران بتوانند از آن برای ثبت نام استفاده کنند. البته از ابزارک «اطلاعات» هم می‌توانید در جایی مثل نوار کناری سایت استفاده کنید تا پیوند نام‌نویسی در موقعیت مکانی آن ابزارک ظاهر گردد.

یک آموزش جذاب دیگه!  جلسه ۷ : تنظیمات عمومی وردپرس

پیوند صفحهٔ ثبت نام در وردپرس به این صورت است، که به جای yourdomain.ir باید نشانی دامنهٔ سایت خودتان را وارد نمایید:

https://yourdomain.ir/wp-login.php?action=register

دومین گزینهٔ تنظیماتی هم نقش پیش فرض کاربر تازه است که از بین تمامی نقش‌های روی سایت خود می‌توانید یکی را انتخاب کنید، تا کاربرانی که تازه عضو سایت شدند، آن نقش را به خود بگیرند. در وردپرس افراد مختلف که روی وردپرس حساب دارند، می‌توانند نقش‌های مختلفی داشته باشند. هر نقش هم دسترسی‌های خاص خودش را دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون این موضوع مقالهٔ نقش های کاربری در وردپرس را حتماً مطالعه فرمایید.

مشترک نقشی است که از همهٔ نقش‌ها دسترسی‌های کمتری دارد. یعنی فقط می‌تواند وارد حساب خودش شده و آخرین نوشته‌های سایت را ببیند! این نقش به صورت پیش فرض برای کاربران تازه تنظیم شده است. دقت کنید که حتی شما می‌توانید نقش مدیر کل را برای این موضوع تنظیم نمایید که البته کاری بسیار خطرناک است!! چون هر کسی که از طریق صفحهٔ ثبت نام در وردپرس شما حسابی برای خودش ایجاد کند، به راحتی می‌تواند به کل تنظیمات حساس سایت شما دسترسی یابد!

به غیر از این تنظیمات، ممکن است از بین تعداد بسیار افزونه‌ای که برای بهبود قابلیت ثبت نام در وردپرس ساخته شدند و ما هم آموزش ‌آنها را در سایت منتشر کردیم، موردی را روی سایت خود نصب کرده باشید که تنظیمات بیشتری را هم در اختیار شما می‌گذارد تا دقیقاً کاری صورت بگیرد که مطابق میل شما به عنوان مدیر کل سایت است.

یک آموزش جذاب دیگه!  جلسه ۹ : تنظیمات خواندن وردپرس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.