بستن ثبت نام در وردپرس

سوال؛ آیا می توان کاری کرد که ثبت نام در وردپرس بسته شود و کسی قادر نباشد در سایت عضو گردد؟ چون من از ابزارک اطلاعات در ناحیه ابزارک نوار کناری استفاده کردم و یک لینک هم برای ثبت نام در سایت وجود دارد که کاربر با کلیک روی آن می تواند درون سایت ثبت نام کند. آیا راهی برای بستن ثبت نام در وردپرس وجود دارد؟

بستن ثبت نام در وردپرس

بستن ثبت نام در وردپرس

وردپرس امکان ثبت نام به صورت خوداظهاری برای کاربران سایت را هم فراهم کرده است. کاربری می توانید با کلیک روی لینک ثبت نام وارد صفحۀ ثبت نام شده و اطلاعات خودش را تکمیل کرده و پس از آن وارد پیشخوان یا حساب مخصوص به خود شود.

اما در زمانی که وردپرس را نصب می کنید، این قابلیت معمولاً غیرفعال است و اگر فعال می باشد می توانید طبق روالی که در ادامه آمده است عمل کنید تا ثبت نام در وردپرس را ببندید. برای این کار کافی است به بخش تنظیمات > عمومی رفته و تیک گزینه عضویت را بردارید. در تصویر زیر کاملاً مشخص است.

گزینه عضویت در تنظیمات وردپرس

گزینه عضویت در تنظیمات وردپرس

اگر گزینه هر کسی می تواند نام نویسی کند را فعال کنید، در جاهایی مثل ابزارک اطلاعات لینک ثبت نام در سایت هم ظاهر می شود که بازدید کنندگان سایت می توانند توسط آن ثبت نام خود را انجام دهند.

یک آموزش جذاب دیگه!  جلسه ۷ : تنظیمات عمومی وردپرس

دقت داشته باشید که در زیر گزینه عضویت، یک فهرست کشویی با عنوان نقش پیش فرض کاربر تازه قرار گرفته است. از طریق این فهرست کشویی می توانید نقش کاربری که درون سایت شما خودش ثبت نام می کند را هم تعیین نمایید. از مشترک، تا مدیر کل مواردی هستند که می توانید از بین آنها انتخاب نمایید. پیش فرض آن مشترک است. اگر موارد دیگر به خصوص مدیر کل را وارد کنید، فردی که در سایت شما ثبت نام می کند، می تواند تمامی کارهایی که شما انجام می دهید را انجام دهد. حتی قادر است سایت شما را حذف نماید!

۱۳۹۷/۰۴/۲۹

کار با وردپرس
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.