تغییر لوگوی سایت وردپرس

تغییر لوگوی سایت در وردپرس بسیار ساده است. یا از بخش «سفارشی سازی» یا اگر از قالب خاصی استفاده می‌کنید که صفحه تنظیمات اختصاصی دارد، از بخش «تنظیمات قالب» می‌توانید برای قالب خود لوگو تنظیم نمایید. این لوگو حالا بسته به کدنویسی قالب، ممکن است در جاهایی از سایت شما برای بازدید کنندگان نشان داده شود. این توضیحات کلیات تغییر لوگوی سایت وردپرس بود که به راحتی انجام پذیر است. اما در ادامه راجع به زیر و جزئیات کار بیشتر صحبت می‌کنیم.

تغییر لوگوی سایت وردپرس

تغییر لوگوی سایت وردپرس

تغییر لوگو وردپرس از بخش سفارشی سازی

یکی از امکاناتی که وردپرس به قسمت پیشخوان خودش اضافه کرده است، قسمت «سفارشی سازی» است. در این قسمت می‌توان مبادرت به ویرایش ظاهر سایت به صورت بصری نمود. یک سری از تنظیمات برای همهٔ قالب‌ها وجود دارد. از جمله همین تنظیم مربوط به لوگو یا همان نشان سایت. یک سری از تنظیمات هم وابستهٔ به قالب ممکن است فرق کند.

برای رفتن به این قسمت نمایش » سفارشی‌سازی را از پیشخوان وردپرس باز کنید. حالا روی گروه تنظیمات هویت سایت کلیک کنید.

تغییر لوگو وردپرس از بخش سفارشی سازی

تغییر لوگو وردپرس از بخش سفارشی سازی

اولین مورد نشان نام دارد که همان لوگوی سایت است.

تنظیم نشان سایت وردپرس از بخش سفارشی سازی

تنظیم نشان سایت وردپرس از بخش سفارشی سازی

روی گزینش نشان کلیک کنید تا کتابخانهٔ پرونده‌های چندرسانه‌ای وردپرس برای شما باز شود. یا از بین عکس‌هایی که تا به حال بارگذاری کردید. چه از روی رایانهٔ خود عکسی را انتخاب کرده و روی «گزینش» کلیک کنید. عکس به صورت خودکار برش داده شده و با اندازه‌ای که متناسب است به جای لوگوی سایت می‌نشیند.

یک آموزش جذاب دیگه!  تغییر لوگوی پیش فرض در پیشخوان وردپرس

این ساده‌ترین روش برای تغییر لوگوی سایت وردپرس بود. اما به شرطی که قالب شما از این امکان پشتیبانی کند که در حال حاضر ۹۹ درصد قالب‌ها این گونه هستند.

تغییر لوگو وردپرس از بخش تنظیمات قالب

برخی از قالب ها در پیشخوان صفحه ای اضافه می‌کنند با نام «تنظیمات قالب». این بخش می‌تواند در زیر گروه صفحات «نمایش» قرار داشته باشد. دقت داشته باشید که باید همان قالب روی سایت فعال شده باشد. معمولاً قالب های پیشرفته و تجاری این صفحه را دارند که شامل تنظیمات بسیاری هستند.

تغییر لوگوی سایت وردپرس از این بخش هم به مانند انتخاب عکس از بخش «سفارشی سازی» است و زیاد تفاوت نخواهد داشت. باید یک عکس از کتابخانه وردپرس یا رایانهٔ شخصی خود انتخاب کنید و به عنوان لوگو تنظیم نمایید.

جمع بندی

تنظیم لوگو برای سایت در تغییر ظاهر و کیفیت نمایش سایت شما بسیار تاثیرگذار است. بد نیست زمانی را برای طراحی لوگو و تنظیم آن روی سایت وردپرس خود بگذارید. تمامی سایت‌ها معمولاً لوگویی برای نمایش دارند که در بالای تمامی صفحات سایت شان نشان داده می‌شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.