لوگوی سایت چیست ؟

لوگو برای سایت یک هویت تصویری برای سایت است. یک نماد یا نشان و یا حتی ترتیبی از حروف انگلیسی یا فارسی که وقتی از آن در جایی استفاده می‌شود، یاد و خاطر آن سایت زنده می‌شود. شاید همهٔ سایت ها برای خودشان لوگو داشته باشند. یعنی زمان گذاشته و یک طرح گرافیگی را ایجاد کرده باشند. اما حتی اگر هم سایتی لوگویی نداشته باشد، نام دامنهٔ آن سایت در خیلی از مواقع کار لوگوی آن سایت را انجام می‌دهد. اما هر سایتی که قصد حرفه ای ظاهر شدن را داشته باشد، باید برای آن توسط یک طراح خبره لوگویی طراحی شود.

لوگوی سایت چیست

لوگوی سایت چیست ؟

همانطور که گفته شد، لوگوی سایت یک عکس است که در مکان‌های مختلفی ممکن است نشان داده شود. اول از همه تقریباً تمامی سایت هایی که لوگویی برای نمایش دادن دارند، در بالاترین قسمت تمامی صفحات این لوگو را به نمایش می‌گذارند. یعنی وقتی صفحه‌ای از یک سایت را باز می‌کنید، به احتمال قوی اولین چیزی که در بالاترین قسمت صفحه شاهدش خواهید بود، لوگوی آن سایت است.

این لوگو روی تمامی محصولات آن سایت، از قبیل تمامی عکس هایی که منتشر می‌کند و یا تمامی ویدیوهایی که روی سایت می‌گذارد هم وجود دارد. بالاخره از لوگو به عنوان یک مهم هویتی برای سایت استفاده می‌شود. که وقتی از ان محتوا در جای دیگری هم استفاده شد، مخاطب متوجه بشود که این محتوا در اصل تولید شده توسط چه شخصی یا سایتی است.

یک آموزش جذاب دیگه!  تغییر لوگوی سایت وردپرس

پس لوگو هویت یک سایت است؛ هویت تصویری! اگر یک سایت محتوا و کارکرد بسیار عالی ای داشته باشد، و از طرفی هم دارای یک لوگو برای خودش باشد، زمانی که بازدید کنندگان آن سایت، این لوگو را در هر کجایی شاهدش باشند، حتماً مجذوبش خواهند شد. این جادوی یک لوگوی خوب است. که به نوعی همان برند سایت محسوب می‌گردد.

به عنوان مدیر سایت، اگر شما هم سایتی دارید، باید برای مدیریت لوگو و برند خود برنامه ریزی کنید. کارتان را خوب انجام دهید و از کیفیت بالا غافل نشوید. طراحی لوگوی خود را به یک فرد کاربلد بسپارید. فراموش نکنید که شما فرصت تغییر لوگوی سایت خود را ندارید. مخصوصاً اگر سایت شما بعد از مدتی رشد کند. این تغییر لوگو می‌تواند ضربهٔ بدی به آن وارد کند. طراحی یک لوگوی خوب و کار روی آن، در آینده برای شما درآمد سرشاری را به دنبال خواهد داشت. چون با الصاق این لوگو روی هر محصول با کیفیت دیگر، می‌تواند برای شما سود خوبی را داشته باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.