آموزش طراحی لوگوی سایت

اگر یک سایت را به عنوان یک کسب و کار در نظر بگیریم، که هست، این کسب و کار هم می‌بایست برای خود یک علامت تجاری داشته باشد که این علامت تجاری را ما لوگو می‌نامیم. لوگو در اصل یک تصویر از سایت شماست که می‌تواند تداعی کنندهٔ ارزش سایت شما باشد. زمانی که یک سایت ارزش ویژه‌ای دارد، اگر یک لوگو هم داشته باشد، زمانی که آن لوگو یا نماد به چشم یک نفر می خورد که قبلاً با سایت شما آشنا شده باشد، مجدد آن ارزش تداعی می‌شود و به معروفیت آن سایت اضافه می‌نماید. پس می‌بینیم که طراحی لوگو برای سایت خیلی ضروری است. به همین دلیل در این مقاله به نکاتی که برای طراحی لوگوی سایت باید در نظر بگیرید می‌پردازیم.

آموزش طراحی لوگوی سایت

آموزش طراحی لوگوی سایت

برند شما، هویت سایت شماست

برند باید طوری طراحی شود که هویت سایت و کسب و کار شما را بسازد. ممکن است سایت شما یک محصول با کیفیت و قیمت عالی را ارائه نماید. برند یک چنین تصویری را ایجاد می‌کند. مخصوصاً برای کسانی که تا به حال از شما خرید کرده‌اند. آنها می‌دانند که کیفیت محصولات شما عالی است. پس هر زمان همین برند را هم در جای دیگری دیدند، همان کیفیت برای آنها یادآوری می‌شود.

هم هویت دادن به برند و هم نگهداری از آن هویت، کار آسانی نیست. چون فقط نگهداری از خود برند نیست که اهمیت دارد. باید از تمامی چیزهایی که هویت کسب و کار شما را می‌سازند نگهداری کنید. از تولید محصول و تبلیغات خوب گرفته تا خدمات پس از فروش. برنامه‌ریزی‌های مناسب و انجام وظایف به روشی خوب و انجام بررسی‌های پس از اعمال کارها همگی باید به درستی انجام گیرد.

یک آموزش جذاب دیگه!  طراحی پوسته وردپرس با Beaver Themer به روش گرفتن و کشیدن

نقش ایده پردازی در تولید لوگوی سایت

ایده‌های خوب همیشه جایگاه ویژه‌ای داشته‌اند. در طراحی لوگو هم باید دنبال ایده‌های خوب گشت. برای یافتن ایدهٔ خوب باید به اطراف خوب نگاه کرد و دانش‌مان را راجع به مطالب مفید، مخصوصاً راجع به حیطهٔ کاری‌مان افزایش دهیم. مهم است که بدانیم با این لوگو می‌خواهیم چه چیزی را به ذهن مخاطب‌مان برسانیم. باید در نگاه اول این تفکر به وی منتقل گردد.

ببینید که رقیب‌های شما از چه طرحی برای لوگوی خود استفاده کردند. البته اینکه دقیقاً از روی آن نسخه‌برداری کنید اصلاً پیشنهاد نمی‌گردد. بلکه شاید بد نباشد از طرح‌های روز اگاه شوید. البته همیشه مُد چیز خوبی نیست! چون اگر امروز زیبا است، ممکن است فردا دیگر زیبا نباشد. پس از مُدهایی که ممکن است در آینده دیگر جذاب نباشند پرهیز نمایید.

سبک‌های طراحی لوگو

در مراحل اولیه برای طراحی لوگوی سایت، انتخاب سبک آن است. طبیعتاً برای هر نوع سایتی یک سبک واحد مناسب نیست. باید دید که کدام سبک به درد کار سایت شما می‌خورد. سپس اقدام به پیاده سازی آن سبک روی لوگوی خود کنید.

مهم‌ترین سبک‌هایی که می‌توان از آنها برای طراحی لوگوی سایت استفاده کرد شامل اینها هستند:

  • سبک کلاسیک
  • سبک سنتی یا خاطره انگیز
  • سبک مدرن و مینیمالیست
  • سبک فکاهی
  • سبک دست ساز

سبک کلاسیک لوگو به نوعی دارای ماندگاری بیشتری است و عملگراتر است. به سبک‌های قدیمی که از یک اصول ماندگاری استفاده می‌کنند، سبک کلاسیک گفته می‌شود و از علائم و نشانه‌های عجیب و غریب در آنها استفاده نمی‌گردد.

یک آموزش جذاب دیگه!  لوگوی سایت چیست ؟

سبک‌های سنتی دارای حس نوستالژیک هستند و برای سایت‌هایی که با افراد میان سال به بالا سر و کار دارند، خیلی می‌تواند مفید باشد. از سبک مدرن هم برای تاکید روی مدرن و بروز بودن کار استفاده می‌شود. البته شاید سبک‌های مدرن برای مدت زمان خاصی جذاب باشند و بعد از آن از جذابیت بیافتند.

سبک فکاهی برای افراد جوان بیشتر کاربرد دارد. مثلا استفاده از یک شخصیت کارتونی به همراه رنگ‌های متنوع، با یک طرح دلچسب که شخصیت خودمانی و شاد برندتان را نشان می‌دهد. سبک دست ساز هم برای کالاهای دست‌ساز و صنایع دستی، یا محصولاتی که کیفیت‌شان مثل محصولات دستی است استفاده می‌شود.

قابل ذکر است که نیازی نیست در طراحی لوگوی سایت فقط از یک سبک استفاده شود. ممکن است گاهی مواقع خواسته باشید از ترکیب دو یا چند سبک در کار خود استفاده کنید.

جمع بندی

این بود از نکاتی مهم راجع به طراحی لوگوی سایت که برای امر موفقیت شما خیلی ضروری بود. همیشه زمان کافی را برای طراحی یک لوگوی خوب برای سایت خود بگذارید. چرا که تغییر آن در آینده می‌تواند خیلی از کارهایی که تا به الان انجام دادید را از بین ببرد. لوگوی سایت شما باید به نوعی همان برند شما باشد که هر وقت کسی آن را در جایی دید، یاد کیفیت محصولات و خدمات شما بیافتد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.