استفاده از شورت کد در قالب

شورت کدها در وردپرس برای جایگذاری محتوای پویا در جایی از سایت که امکان استفاده از کدهای PHP نیست، بسیار مناسب هستند. توسعه دهندگان وردپرس فکر همه جای کار را کردند که قابلیت شورت کد یا همان کدهای کوتاه را به این سیستم مدیریت محتوا اضافه کردند. همان طور که گفته شد از شورت کدها می توان در جاهایی استفاده کرد که امکان گذاشتن کدهای PHP نیست. حالا به طور خاص اگر خواسته باشیم شورت کدها را در جایی بگذاریم که کدهای PHP در آنجا حضور دارند چه؟ مثلاً در بین کدهای فایل های قالب؟ در این صورت باید از یک ترفندی استفاده کنیم که در ادامه به شما خواهم گفت.

استفاده از شورت کد در قالب

استفاده از شورت کد در قالب

استفاده از شورت کد در قالب ترفند بسیار ساده دارد. شما باید از یک تابع PHP متعلق به وردپرس استفاده کنید. تابع مورد نظر do_shortcode نام دارد. ساختار این تابع هم بدین صورت است:

<?php echo do_shortcode("[shortcode]"); ?>

کاری که شما باید انجام دهید این است که از این تابع استفاده کرده و به جای کلمۀ shortcode نام همان شورت کد را بگذارید. حالا اگر شورت کد مشخصه یا مشخصه های خاصی هم داشته باشد، باید آنها را هم وارد کنید.

به همین صورت خیلی ساده کاری کردیم که استفاده از شورت کد در قالب امکان پذیر گردد.

یک آموزش جذاب دیگه!  آموزش استفاده از شورت کد در وردپرس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.