شورت کد وردپرس چیست ؟

در این مقاله می خواهم به شما با زبانی ساده توضیح دهم که شورت کد وردپرس چیست . Short Code به فارسی به کد کوتاه ترجمه می شود. کد کوتاه یا همان شورت کد یک مفهوم در وردپرس است که اگر افزونه یا قالبی خواسته باشید امکانی را در جایی از سایت وارد کند، می تواند این کار را با استفاده از شورت کد انجام دهد. مثلاً اگر یک افزونه قادر باشد یک جدولی را در جایی از سایت نشان دهد، حتماً ما باید شورت کد آن جدول را برداشته و مثلاً در نوشته یا برگه ای قرار دهیم، تا آن جدول برای بازدید کنندگان ما ظاهر گردد. توسعه دهندگان وردپرس با امکان شورت کد کارهای زیادی می توانند انجام دهند و شما به عنوان کاربر محصولات آنها، تنها باید کد کوتاه تولید شده را در جایی از سایت قرار دهید.

شورت کد وردپرس چیست

شورت کد وردپرس چیست ؟

کارایی شورت کد چیست؟

اگر قرار باشد یک افزونه چیزی را در جایی از سایت ما نشان دهد، چطور باید مشخص شود که آن چیز در کجا به نمایش گذاشته شود؟ جواب این سوال کاملاً مشخص است! با استفاده از شورت کد یا کد کوتاه. ما شورت کد آن، که قطعه ای کد است، را برداشته و در جایی از پیشخوان می گذاریم که می خواهیم محتوا در آنجا ظاهر شود.

یک آموزش جذاب دیگه!  آموزش استفاده از شورت کد در وردپرس

شورت کدها معمولاً به واسطه دو نماد [ ] احاطه می شوند و این همان مشخصۀ ظاهریِ آنها است. اگر با کدهای HTML آشنایی داشته باشید، این کدها می توانند مشخصه هم به خود بگیرند که کنترل بیشتری روی آنها می توان داشت. شورت کدها هم همین طور هستند، یعنی بعد از نام شورت کد، می توان از مشخصه هایی استفاده کرد که برنامه نویس آن مشخص کرده است. حالا بسته به افزونه و یا حتی قالب، این مشخصه ها متفاوت هستند.

پویاسازی سایت با استفاده از شورت کدها

با کدهای کوتاه یا همان شورت کدها، می توان محتوایی را به صفحات سایت مان اضافه کرد که حتی با هر بار بارگذاری صفحه، محتوای متفاوت و به روزی را نشان دهند. این هم یکی دیگر از فلسفه های استفاده از کد کوتاه است. در صورتی که اگر خواسته باشیم بدون افزونه ای، مثلا جدول نرخ ارز را در صفحه ای از سایت نشان دهیم، لازم است که هر روز با تغییر نرخ ارز، محتوای آن صفحه را به روز نماییم، که کاری زمان بر است.

اگر قرار است محتوایی به واسطۀ شورت کدها به سایت اضافه شود، شورت کد در اصل نماینده ای برای آوردن نتیجه پردازش افزونه به روی صفحه است. وردپرس در زمان اجرای کدهای صفحه، اگر با کد کوتاهی برخورد کند، می داند که باید با او رفتار دیگری داشته باشد. پس اول آن را تفسیر می کند و نتیجه را به جای کد کوتاه در صفحه نشان می دهد.

یک آموزش جذاب دیگه!  نمایش کد در نوشته های وردپرس

شورت کد را در کجاها می توان گذاشت؟

در کل شورت کد ها را باید از طریق پیشخوان وارد سایت کرد. قسمت هایی از پیشخوان که پذیرای کدهای کوتاه هستند شامل موارد زیر می شوند:

  • نوشته ها
  • برگه ها
  • ابزارک ها
  • نوشته های سفارشی (Custom Post)
  • متن دیدگاه ها

پس حالا که دانستید شورت کد وردپرس چیست از الان به بعد اگر در مقاله ای از آموزش های سایت گفته شد که طریقۀ استفاده از افزونه ای قرار دادن شورت کد آن در جایی از سایت است، کاملاً آگاه هستید که باید چطور از آن استفاده نمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.