افزودن کد به وردپرس با Insert Headers and Footers

یکی از نیازهایی که برای هر وردپرس کاری پیش خواهد آمد، افزودن کد به قسمتی از کدهای صفحات سایت است. به طوری که با دیگر کدهای سایت برای بازدید کنندگان بارگذاری گردد. کدهایی مثل آمارگیرها و همچنین کدهای زیباسازی از جملهٔ این کدها هستند. معمولاً سرویس‌های خارج از سایت ما، کدهایی را به ما می‌دهند که در سایت خود بگذاریم. با افزونه ای که در این نوشته قصد معرفی آن را خدمت شما داریم، به راحتی هر نوع کد HTML و CSS و Javascript را قادرید وارد صفحات سایت خود کنید.

افزودن کد به وردپرس با Insert Headers and Footers

افزودن کد به وردپرس با Insert Headers and Footers

افزونهٔ مد نظر ما Insert Headers and Footers نام دارد. این افزونه که محصول گروه WPBeginner هم هست، یک کار ساده‌ای را انجام می‌دهد. این کار ساده گرفتن یک قطعه کد از ما و نمایش آن در بین کدهای تمامی صفحات سایت است.

بعد از نصب و فعال سازی Insert Headers and Footers با رفتن به صفحه تنظیمات » Insert Headers and Footers می توانید صفحه ای به ماننند تصویر زیر را شاهد باشید.

صفحه تنظیمات افزونه Insert Headers and Footers

صفحه تنظیمات افزونه Insert Headers and Footers

دو تا جعبه می بینید که در جعبه اول اگر کدی را وارد کنید، در بخش head کدهای صفحات سایت درون ریزی می گردد. اما اگر کدی را در جعبهٔ دوم وارد کنید، دقیقا قبل از برچسب </body> افزوده خواهد شد.

یک آموزش جذاب دیگه!  افزونه نمایش کد در وردپرس

کدهایی که در جعبهٔ اول وارد می‌کنید، زودتر در صفحات باز می‌شوند. به این دلیل که در قسمت بالاترین نسبت به دیگر کدهای صفحه قرار گرفته می‌شوند. اما کدهای موجود در جعبهٔ پایینی تقریباً در انتهای تمامی صفحات بارگذاری می‌شوند. باید ببینید که دقیقاً قصد گذاشتن چه نوع کدی را دارید. سپس تصمیم بگیرید که در جعبه اول آن را وارد کنید یا جعبهٔ دوم.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دانلود افزونه و نصب روی وردپرس خود می‌توانید به صفحه افزونه مراجعه نمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.